Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische topmilitair Halevi stapt op wegens aanval 7 oktober

Israëlische topmilitair Halevi stapt op wegens aanval 7 oktober

TEL AVIV (ANP) - De opperbevelhebber van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Herzi Halevi heeft zijn vertrek aangekondigd. Hij legt zijn functie vanaf 6 maart neer omdat de krijgsmacht heeft "gefaald" bij de aanslagen van 7 oktober 2023, schrijft hij in een verklaring waarover Israëlische media berichten.

"Onder mijn bevel is de missie van de IDF om de burgers van Israël te beschermen gefaald", schrijft Halevi volgens Haaretz in zijn ontslagbrief aan minister van Defensie Israel Katz. "De verantwoordelijkheid voor dit vreselijke falen draag ik iedere dag, ieder uur, bij mij en zal de rest van mijn leven bij me blijven."

Na de aanslagen van 7 oktober verklaarde Israël de oorlog aan Hamas. Sindsdien heeft de krijgsmacht volgens Halevi "grote successen" geboekt. Hij verwijst specifiek naar het militaire optreden in Libanon, tegen het regime van Bashar al-Assad in Syrië en tegen Iran. Ook verwijst hij naar de afspraken die vorige week werden gemaakt met Hamas waardoor de Israëlische gijzelaars moeten vrijkomen.

Verschillende Israëlische media, waaronder Haaretz, Times of Israel en de Jerusalem Post, melden het vertrek van Halevi. De laatste weken zegt hij te gebruiken om het onderzoek naar 7 oktober te begeleiden, het staakt-het-vuren te bewaken en het bevel goed over te dragen aan zijn opvolger.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

29 minuten geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

44 minuten geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

50 minuten geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

2 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

2 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

2 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

3 uur geleden