Israëlische straaljagers beschieten grensovergangen Syrië-Libanon
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische straaljagers hebben vrijdag zeven grensovergangen langs de grens tussen Syrië en Libanon aangevallen, meldt het Israëlische leger. Het zegt dit te doen om de levering van wapens aan Hezbollah te stoppen.
Israëlische troepen zouden ook een vrachtwagen met een raketwerper in beslag hebben genomen in Zuid-Libanon, evenals explosieven, granaatwerpers en automatische AK-47-geweren, aldus het leger. De commandant van de Israëlische luchtmacht, generaal-majoor Tomer Bar, zei dat Hezbollah probeert wapens Libanon binnen te smokkelen om te testen of Israël in staat is dit te voorkomen.
Volgens de voorwaarden van een op 27 november overeengekomen staakt-het-vuren zou Israël zijn troepen gefaseerd uit Zuid-Libanon moeten terugtrekken, terwijl militaire faciliteiten van Hezbollah ten zuiden van de rivier Litani moeten worden ontmanteld. Beide partijen hebben elkaar meermaals beschuldigd van het schenden van de overeenkomst.
Donderdag riep de vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon de Israëlische troepen op zich terug te trekken, verwijzend naar wat zij herhaalde schendingen van de overeenkomst noemde. Israël, dat grote delen van Hezbollahs raketvoorraden vernietigde tijdens wekenlange operaties in Zuid-Libanon, heeft gezegd dat het niet zal toestaan dat wapens via Syrië naar Hezbollah worden gesmokkeld. De afgelopen dagen heeft Israël ook aanvallen uitgevoerd op de Houthi-beweging in Jemen.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
9 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
2 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
5 uur geleden