Israëlische straaljagers beschieten grensovergangen Syrië-Libanon
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische straaljagers hebben vrijdag zeven grensovergangen langs de grens tussen Syrië en Libanon aangevallen, meldt het Israëlische leger. Het zegt dit te doen om de levering van wapens aan Hezbollah te stoppen.
Israëlische troepen zouden ook een vrachtwagen met een raketwerper in beslag hebben genomen in Zuid-Libanon, evenals explosieven, granaatwerpers en automatische AK-47-geweren, aldus het leger. De commandant van de Israëlische luchtmacht, generaal-majoor Tomer Bar, zei dat Hezbollah probeert wapens Libanon binnen te smokkelen om te testen of Israël in staat is dit te voorkomen.
Volgens de voorwaarden van een op 27 november overeengekomen staakt-het-vuren zou Israël zijn troepen gefaseerd uit Zuid-Libanon moeten terugtrekken, terwijl militaire faciliteiten van Hezbollah ten zuiden van de rivier Litani moeten worden ontmanteld. Beide partijen hebben elkaar meermaals beschuldigd van het schenden van de overeenkomst.
Donderdag riep de vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon de Israëlische troepen op zich terug te trekken, verwijzend naar wat zij herhaalde schendingen van de overeenkomst noemde. Israël, dat grote delen van Hezbollahs raketvoorraden vernietigde tijdens wekenlange operaties in Zuid-Libanon, heeft gezegd dat het niet zal toestaan dat wapens via Syrië naar Hezbollah worden gesmokkeld. De afgelopen dagen heeft Israël ook aanvallen uitgevoerd op de Houthi-beweging in Jemen.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
33 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
35 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
6 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
7 uur geleden