Israëlische straaljagers beschieten grensovergangen Syrië-Libanon
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische straaljagers hebben vrijdag zeven grensovergangen langs de grens tussen Syrië en Libanon aangevallen, meldt het Israëlische leger. Het zegt dit te doen om de levering van wapens aan Hezbollah te stoppen.
Israëlische troepen zouden ook een vrachtwagen met een raketwerper in beslag hebben genomen in Zuid-Libanon, evenals explosieven, granaatwerpers en automatische AK-47-geweren, aldus het leger. De commandant van de Israëlische luchtmacht, generaal-majoor Tomer Bar, zei dat Hezbollah probeert wapens Libanon binnen te smokkelen om te testen of Israël in staat is dit te voorkomen.
Volgens de voorwaarden van een op 27 november overeengekomen staakt-het-vuren zou Israël zijn troepen gefaseerd uit Zuid-Libanon moeten terugtrekken, terwijl militaire faciliteiten van Hezbollah ten zuiden van de rivier Litani moeten worden ontmanteld. Beide partijen hebben elkaar meermaals beschuldigd van het schenden van de overeenkomst.
Donderdag riep de vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon de Israëlische troepen op zich terug te trekken, verwijzend naar wat zij herhaalde schendingen van de overeenkomst noemde. Israël, dat grote delen van Hezbollahs raketvoorraden vernietigde tijdens wekenlange operaties in Zuid-Libanon, heeft gezegd dat het niet zal toestaan dat wapens via Syrië naar Hezbollah worden gesmokkeld. De afgelopen dagen heeft Israël ook aanvallen uitgevoerd op de Houthi-beweging in Jemen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het proces tegen Begoña Gómez, de echtgenote van de Spaanse premier Pedro Sánchez, gaat voorlopig toch niet door. Zij zou terechtstaan voor het verduisteren van publiek geld, maar een rechter heeft nu geoordeeld dat het daar nog te vroeg voor is. Er is eerst meer onderzoek nodig.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten waren niet betrokken bij de dood van de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Venezolaanse minister van Buitenlandse Zaken Yván Gil heeft maandag bij de Verenigde Naties de onmiddellijke vrijlating van Nicolás Maduro geëist. Maduro werd als president begin dit jaar gevangengenomen door de Amerikanen bij een militaire operatie.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese is er voorstander van om de voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor te schrappen uit de koninklijke lijn van troonopvolging. Dat schrijft Albanese in een brief aan premier Keir Starmer.
3 uur geledenWÜRZBURG (ANP/DPA) - Een man heeft drie Jehova's getuigen aangevallen met een mes bij een treinstation in het Duitse Würzburg. Volgens de politie raakten de drie mannen lichtgewond. Voorbijgangers, waaronder een politieagent in burgerkleding, wisten de dader te overmeesteren.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt dat Hongarije het politieke besluit van de EU-leiders over de EU-lening voor Oekraïne moet respecteren. Alle EU-leiders zijn eind december akkoord gegaan met die lening ter waarde van 90 miljard euro, ook de Hongaarse premier Viktor Orbán, benadrukte de woordvoerder van de Commissie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag is begonnen met hoorzittingen om te bepalen of er genoeg bewijs is om een zaak te beginnen tegen de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte. Vanwege zijn gezondheid is Duterte zelf niet aanwezig in de rechtbank.
4 uur geleden