Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische regering stemt in met lockdown van drie weken

Israëlische regering stemt in met lockdown van drie weken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft zondagavond ingestemd met een nieuwe lockdown, die drie weken gaat duren en ook nog in een belangrijke vakantieperiode valt. Premier Benjamin Netanyahu zei op tv dat het besluit nodig was om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. De maatregel gaat vrijdag in, vlak voor Rosj Hasjana, het Joodse Nieuwjaar.

Tijdens de lockdown mogen de Israëliërs niet verder dan 500 meter van hun huis komen. Wel kunnen ze eventueel naar hun werk, maar daarvoor gelden restricties. Scholen en winkels gaan dicht, maar supermarkten en apotheken blijven open. De publieke sector draait door maar met minder personeel. Ook non-gouvernementele kantoren en bedrijven hoeven de deuren niet te sluiten zolang ze maar geen klanten ontvangen.

Bijeenkomsten in overdekte ruimtes worden beperkt tot maximaal tien personen, buiten mogen twintig mensen samenkomen met voldoende afstand tot elkaar. "Ik weet dat deze maatregelen een hoge prijs vragen aan ons allen. Het wordt niet de vakantie die we gewend zijn. En we kunnen het zeker niet gaan vieren met onze verspreid wonende familieleden", aldus Netanyahu "De gezondheidszorg heeft de rode vlag gehesen. Dat dwong de regering tot actie".

Sinds eind augustus stijgt het aantal nieuwe coronabesmettingen in Israël verontrustend. Zondag kwamen er ruim duizend infectiegevallen bij. Een dag eerder waren dat er nog meer dan 4000. In totaal hebben al meer dan 150.000 Israëli het virus opgelopen. Ruim 1100 patiënten overleden aan de gevolgen.

De minister van Volkshuisvesting Yaakov Litzman wachtte het kabinetsbesluit niet af en stapte op uit protest tegen de afkondiging van een tweede landelijke lockdown. Litzman is lid van de ultraorthodoxe partij Torah Judaïsme. Het land opnieuw op slot doen, getuigt volgens hem niet van respect voor Joodse feestdagen. Ook de viering van Jom Kipoer, de belangrijkste joodse religieuze feestdag die 27 september begint, wordt hard getroffen.

Meer uit Buitenland

Bij Spaans treinongeluk betrokken verkeersleider ondervraagd

MADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.

15 minuten geleden
Rechter die Maduro-zaak behandelde (92) overleden

NEW YORK (ANP/AFP) - Alvin Hellerstein, de rechter die de zaak tegen de door de VS gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro overziet, is overleden. Dat meldt onder meer The New York Times. Hellerstein werd 92 jaar. Volgens de krant is niet duidelijk wat Hellersteins dood voor invloed zal hebben op het verloop van de zaak-Maduro.

42 minuten geleden
Onderzoek: bouwstenen voor leven op aarde kwamen niet van kometen

CAMBRIDGE (ANP) - Dat er op aarde leven mogelijk is, is niet te danken aan kometen. Dat concludeert een groep wetenschappers van de Britse Universiteit van Cambridge. Ze zijn het niet eens met de gangbare theorie in de wetenschap, namelijk dat kometen die miljarden jaren geleden insloegen op aarde daarbij de bouwstenen voor het leven hebben achtergelaten. Dit zijn onder meer koolstof, stikstof en waterstofcyanide.

54 minuten geleden
Woensdagavond een minuut stilte in Spanje om treinongeluk

MADRID (ANP) - De Spaanse Federatie van Gemeenten en Provincies heeft gemeentebesturen opgeroepen woensdagavond om 20.00 uur een minuut stilte te houden ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk eerder op woensdag. Dit meldt nieuwswebsite Demócrata.

1 uur geleden
Meer landen stemmen tegen VN-resolutie Cuba na lobby VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten gelukt om meer landen tegen een VN-resolutie te laten stemmen waarin wordt opgeroepen de Amerikaanse blokkade van Cuba te beëindigen. Deze stemming wordt al tientallen jaren gehouden. Cuba beschuldigde de VS van tevoren van het uitoefenen van druk op landen die Cuba steunen.

1 uur geleden
Staking Spaanse machinistenbond gaat door, ondanks treinongeluk

MADRID (ANP) - Volgens de Spaanse vakbond van machinisten en conducteurs (Semaf) gaat de geplande staking bij spoorwegmaatschappij Renfe donderdag door, meldt nieuwswebsite Demócrata. De vakbond uitte daarnaast zijn medeleven met de slachtoffers van het dodelijke treinongeluk van woensdag, waarbij minstens 68 mensen omkwamen.

2 uur geleden
Likoed beticht Arabische partijen van stelen verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Arabische partijen ervan beschuldigd de verkiezingen in het land te hebben gestolen. De laatste stemmen worden nog geteld. Likoed gaat aan kop, maar de Arabische partijen hebben een recordaantal stemmen gekregen.

2 uur geleden