Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

BAALBEK (ANP/RTR) - Een Israëlische raket is woensdag neergekomen op enkele tientallen meters van het bekende tempelcomplex van Baalbek in Libanon, dat behoort tot het UNESCO-werelderfgoed. Daarbij is een eeuwenoud huis uit het Ottomaanse Rijk verwoest. Dat meldt Bachir Khodr, de gouverneur van de regio.

De schade werd aangericht tijdens een grote aanval woensdag waarbij veertig mensen zijn omgekomen. Israël had alle inwoners van Baalbek, ten noordoosten van de Libanese hoofdstad Beiroet, eerder opgeroepen om het stadje te verlaten.

Volgens Khodr had het verwoeste huis een belangrijke historische waarde. Het tempelcomplex van Baalbek, dat er vlak naast ligt, zou geen zichtbare schade hebben opgelopen, maar de gouverneur stelt dat archeologen dat nog officieel moeten vaststellen. Op beelden is puin te zien en een verwoest voertuig.

Andere bouwwerken

Het zou de derde keer zijn dat een historische site in Libanon is geraakt bij Israëlische aanvallen. Eerder werden ook een historisch hotel geraakt en legerbarakken uit de tijd dat Libanon door Frankrijk werd bestuurd, in de eerste helft van de vorige eeuw.

In Baalbek staan verschillende bouwwerken die dateren uit de Romeinse tijd. Bekend is onder meer de Tempel van Jupiter. Die is zo'n 2000 jaar oud en een van de grootste tempels uit het Romeinse Rijk.

Vergadering UNESCO

UNESCO, dat is gevestigd in Parijs, kondigde donderdag aan op 18 november een buitengewone vergadering te houden. Daar wil de organisatie bespreken hoe het erfgoed in Libanon beter beschermd kan worden.

Meer uit Buitenland

Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

34 minuten geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

1 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

3 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

4 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

5 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

6 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

6 uur geleden