Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

BAALBEK (ANP/RTR) - Een Israëlische raket is woensdag neergekomen op enkele tientallen meters van het bekende tempelcomplex van Baalbek in Libanon, dat behoort tot het UNESCO-werelderfgoed. Daarbij is een eeuwenoud huis uit het Ottomaanse Rijk verwoest. Dat meldt Bachir Khodr, de gouverneur van de regio.

De schade werd aangericht tijdens een grote aanval woensdag waarbij veertig mensen zijn omgekomen. Israël had alle inwoners van Baalbek, ten noordoosten van de Libanese hoofdstad Beiroet, eerder opgeroepen om het stadje te verlaten.

Volgens Khodr had het verwoeste huis een belangrijke historische waarde. Het tempelcomplex van Baalbek, dat er vlak naast ligt, zou geen zichtbare schade hebben opgelopen, maar de gouverneur stelt dat archeologen dat nog officieel moeten vaststellen. Op beelden is puin te zien en een verwoest voertuig.

Andere bouwwerken

Het zou de derde keer zijn dat een historische site in Libanon is geraakt bij Israëlische aanvallen. Eerder werden ook een historisch hotel geraakt en legerbarakken uit de tijd dat Libanon door Frankrijk werd bestuurd, in de eerste helft van de vorige eeuw.

In Baalbek staan verschillende bouwwerken die dateren uit de Romeinse tijd. Bekend is onder meer de Tempel van Jupiter. Die is zo'n 2000 jaar oud en een van de grootste tempels uit het Romeinse Rijk.

Vergadering UNESCO

UNESCO, dat is gevestigd in Parijs, kondigde donderdag aan op 18 november een buitengewone vergadering te houden. Daar wil de organisatie bespreken hoe het erfgoed in Libanon beter beschermd kan worden.

Meer uit Buitenland

Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

47 minuten geleden
Spanje wil opnieuw migranten legaliseren

MADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.

48 minuten geleden
ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

1 uur geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

2 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

6 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

6 uur geleden