Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

Israëlische raket komt neer op meters van UNESCO-werelderfgoed

BAALBEK (ANP/RTR) - Een Israëlische raket is woensdag neergekomen op enkele tientallen meters van het bekende tempelcomplex van Baalbek in Libanon, dat behoort tot het UNESCO-werelderfgoed. Daarbij is een eeuwenoud huis uit het Ottomaanse Rijk verwoest. Dat meldt Bachir Khodr, de gouverneur van de regio.

De schade werd aangericht tijdens een grote aanval woensdag waarbij veertig mensen zijn omgekomen. Israël had alle inwoners van Baalbek, ten noordoosten van de Libanese hoofdstad Beiroet, eerder opgeroepen om het stadje te verlaten.

Volgens Khodr had het verwoeste huis een belangrijke historische waarde. Het tempelcomplex van Baalbek, dat er vlak naast ligt, zou geen zichtbare schade hebben opgelopen, maar de gouverneur stelt dat archeologen dat nog officieel moeten vaststellen. Op beelden is puin te zien en een verwoest voertuig.

Andere bouwwerken

Het zou de derde keer zijn dat een historische site in Libanon is geraakt bij Israëlische aanvallen. Eerder werden ook een historisch hotel geraakt en legerbarakken uit de tijd dat Libanon door Frankrijk werd bestuurd, in de eerste helft van de vorige eeuw.

In Baalbek staan verschillende bouwwerken die dateren uit de Romeinse tijd. Bekend is onder meer de Tempel van Jupiter. Die is zo'n 2000 jaar oud en een van de grootste tempels uit het Romeinse Rijk.

Vergadering UNESCO

UNESCO, dat is gevestigd in Parijs, kondigde donderdag aan op 18 november een buitengewone vergadering te houden. Daar wil de organisatie bespreken hoe het erfgoed in Libanon beter beschermd kan worden.

Meer uit Buitenland

Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

2 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

3 uur geleden
Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

5 uur geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

6 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

7 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

8 uur geleden