Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen beweging zit in de gesprekken met Hamas over de situatie in Gaza. Bij gesprekken in Caïro zijn geen nieuwe voorstellen ter sprake gekomen, zo laat zijn kantoor weten in een verklaring.
"Israël heeft geen nieuw voorstel ontvangen van Hamas over de vrijlating van onze gijzelaars", aldus de verklaring. "Israël zal Hamas niet tegemoetkomen in zijn belachelijke eisen. Als er iets verandert in het uitgangspunt van Hamas, is het mogelijk om verder te komen met de onderhandelingen."
In de Egyptische hoofdstad Caïro wordt sinds dinsdag gesproken over een mogelijke nieuwe gevechtspauze in Gaza. Bemiddelaars uit Egypte en Qatar spraken dinsdag met onderhandelaars uit Israël. Ook de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA nam deel aan de gesprekken, die volgens de VS "constructief" waren en de goede kant op gaan. Vermoedelijk komen woensdag vertegenwoordigers van Hamas aan bod.
Veel landen, waaronder de VS, vrezen voor een grootschalige invasie van de stad Rafah. In die stad zitten meer dan een miljoen mensen die op de vlucht zijn geslagen voor geweld elders in Gaza. Internationale organisaties en een aantal machtige bondgenoten van Israël hebben gewaarschuwd dat de burgerbevolking beschermd moet worden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
20 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
6 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
10 uur geleden