Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt

Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen beweging zit in de gesprekken met Hamas over de situatie in Gaza. Bij gesprekken in Caïro zijn geen nieuwe voorstellen ter sprake gekomen, zo laat zijn kantoor weten in een verklaring.

"Israël heeft geen nieuw voorstel ontvangen van Hamas over de vrijlating van onze gijzelaars", aldus de verklaring. "Israël zal Hamas niet tegemoetkomen in zijn belachelijke eisen. Als er iets verandert in het uitgangspunt van Hamas, is het mogelijk om verder te komen met de onderhandelingen."

In de Egyptische hoofdstad Caïro wordt sinds dinsdag gesproken over een mogelijke nieuwe gevechtspauze in Gaza. Bemiddelaars uit Egypte en Qatar spraken dinsdag met onderhandelaars uit Israël. Ook de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA nam deel aan de gesprekken, die volgens de VS "constructief" waren en de goede kant op gaan. Vermoedelijk komen woensdag vertegenwoordigers van Hamas aan bod.

Veel landen, waaronder de VS, vrezen voor een grootschalige invasie van de stad Rafah. In die stad zitten meer dan een miljoen mensen die op de vlucht zijn geslagen voor geweld elders in Gaza. Internationale organisaties en een aantal machtige bondgenoten van Israël hebben gewaarschuwd dat de burgerbevolking beschermd moet worden.

Meer uit Buitenland

Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

13 minuten geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

1 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

9 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

10 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

11 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

11 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

12 uur geleden