Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen beweging zit in de gesprekken met Hamas over de situatie in Gaza. Bij gesprekken in Caïro zijn geen nieuwe voorstellen ter sprake gekomen, zo laat zijn kantoor weten in een verklaring.
"Israël heeft geen nieuw voorstel ontvangen van Hamas over de vrijlating van onze gijzelaars", aldus de verklaring. "Israël zal Hamas niet tegemoetkomen in zijn belachelijke eisen. Als er iets verandert in het uitgangspunt van Hamas, is het mogelijk om verder te komen met de onderhandelingen."
In de Egyptische hoofdstad Caïro wordt sinds dinsdag gesproken over een mogelijke nieuwe gevechtspauze in Gaza. Bemiddelaars uit Egypte en Qatar spraken dinsdag met onderhandelaars uit Israël. Ook de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA nam deel aan de gesprekken, die volgens de VS "constructief" waren en de goede kant op gaan. Vermoedelijk komen woensdag vertegenwoordigers van Hamas aan bod.
Veel landen, waaronder de VS, vrezen voor een grootschalige invasie van de stad Rafah. In die stad zitten meer dan een miljoen mensen die op de vlucht zijn geslagen voor geweld elders in Gaza. Internationale organisaties en een aantal machtige bondgenoten van Israël hebben gewaarschuwd dat de burgerbevolking beschermd moet worden.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
5 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
8 uur geleden