Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen beweging zit in de gesprekken met Hamas over de situatie in Gaza. Bij gesprekken in Caïro zijn geen nieuwe voorstellen ter sprake gekomen, zo laat zijn kantoor weten in een verklaring.
"Israël heeft geen nieuw voorstel ontvangen van Hamas over de vrijlating van onze gijzelaars", aldus de verklaring. "Israël zal Hamas niet tegemoetkomen in zijn belachelijke eisen. Als er iets verandert in het uitgangspunt van Hamas, is het mogelijk om verder te komen met de onderhandelingen."
In de Egyptische hoofdstad Caïro wordt sinds dinsdag gesproken over een mogelijke nieuwe gevechtspauze in Gaza. Bemiddelaars uit Egypte en Qatar spraken dinsdag met onderhandelaars uit Israël. Ook de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA nam deel aan de gesprekken, die volgens de VS "constructief" waren en de goede kant op gaan. Vermoedelijk komen woensdag vertegenwoordigers van Hamas aan bod.
Veel landen, waaronder de VS, vrezen voor een grootschalige invasie van de stad Rafah. In die stad zitten meer dan een miljoen mensen die op de vlucht zijn geslagen voor geweld elders in Gaza. Internationale organisaties en een aantal machtige bondgenoten van Israël hebben gewaarschuwd dat de burgerbevolking beschermd moet worden.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
19 uur geleden