Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt

Israëlische premier zegt dat Hamas niet met nieuw voorstel komt

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat er geen beweging zit in de gesprekken met Hamas over de situatie in Gaza. Bij gesprekken in Caïro zijn geen nieuwe voorstellen ter sprake gekomen, zo laat zijn kantoor weten in een verklaring.

"Israël heeft geen nieuw voorstel ontvangen van Hamas over de vrijlating van onze gijzelaars", aldus de verklaring. "Israël zal Hamas niet tegemoetkomen in zijn belachelijke eisen. Als er iets verandert in het uitgangspunt van Hamas, is het mogelijk om verder te komen met de onderhandelingen."

In de Egyptische hoofdstad Caïro wordt sinds dinsdag gesproken over een mogelijke nieuwe gevechtspauze in Gaza. Bemiddelaars uit Egypte en Qatar spraken dinsdag met onderhandelaars uit Israël. Ook de directeur van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA nam deel aan de gesprekken, die volgens de VS "constructief" waren en de goede kant op gaan. Vermoedelijk komen woensdag vertegenwoordigers van Hamas aan bod.

Veel landen, waaronder de VS, vrezen voor een grootschalige invasie van de stad Rafah. In die stad zitten meer dan een miljoen mensen die op de vlucht zijn geslagen voor geweld elders in Gaza. Internationale organisaties en een aantal machtige bondgenoten van Israël hebben gewaarschuwd dat de burgerbevolking beschermd moet worden.

Meer uit Buitenland

Evacuaties in Nieuw-Zeelandse hoofdstad om metershoge golven

WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.

18 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Charkiv

CHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.

31 minuten geleden
Trump uitgejoeld tijdens volkslied voorafgaand aan NBA-finale

NEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.

32 minuten geleden
Noord-Korea en China zeggen banden verder aan te halen

PYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.

33 minuten geleden
Hoofdaanklager ICC geschorst om vermeend seksueel wangedrag

DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.

2 uur geleden
VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

6 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

6 uur geleden