Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas
JERUZALEM/DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft berichten tegengesproken dat Hamas en Israël het in principe eens zijn over de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas. De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens anonieme Israëlische functionarissen ingestemd met een overeenkomst over de gefaseerde vrijlating van Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.
Als de vrijlating van de gijzelaars toch geregeld zou zijn, kan donderdag een definitief akkoord worden gesloten en zondag de uitvoering ervan beginnen, meldden enkele Israëlische media.
Op tafel ligt een ontwerpovereenkomst die berust op drie fasen. In de eerste fase laat Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrij en begint het Israëlische leger met een geleidelijke terugtrekking uit delen van de Gazastrook. Israël laat een grote groep in Israël tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Palestijnse gevangenen vrij. De hulpverlening aan de Palestijnen wordt opgevoerd en niet meer verhinderd door Israël.
In de tweede fase worden nieuwe afspraken gemaakt over de vrijlating van meer Israëlische gijzelaars door Hamas en meer Palestijnse gevangenen door Israël. Ook worden afspraken gemaakt over de veilige terugkeer van verdreven Palestijnen naar het noorden van de Gazastrook. In de derde fase zou Hamas de laatste gijzelaars vrijlaten en zou het Israëlische leger, na hun terugkeer, zich uit het grootste deel van de Gazastrook terugtrekken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
2 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
10 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
10 uur geleden