Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

JERUZALEM/DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft berichten tegengesproken dat Hamas en Israël het in principe eens zijn over de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas. De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens anonieme Israëlische functionarissen ingestemd met een overeenkomst over de gefaseerde vrijlating van Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.

Als de vrijlating van de gijzelaars toch geregeld zou zijn, kan donderdag een definitief akkoord worden gesloten en zondag de uitvoering ervan beginnen, meldden enkele Israëlische media.

Op tafel ligt een ontwerpovereenkomst die berust op drie fasen. In de eerste fase laat Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrij en begint het Israëlische leger met een geleidelijke terugtrekking uit delen van de Gazastrook. Israël laat een grote groep in Israël tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Palestijnse gevangenen vrij. De hulpverlening aan de Palestijnen wordt opgevoerd en niet meer verhinderd door Israël.

In de tweede fase worden nieuwe afspraken gemaakt over de vrijlating van meer Israëlische gijzelaars door Hamas en meer Palestijnse gevangenen door Israël. Ook worden afspraken gemaakt over de veilige terugkeer van verdreven Palestijnen naar het noorden van de Gazastrook. In de derde fase zou Hamas de laatste gijzelaars vrijlaten en zou het Israëlische leger, na hun terugkeer, zich uit het grootste deel van de Gazastrook terugtrekken.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

55 minuten geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

1 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

1 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

2 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

2 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

3 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

3 uur geleden