Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

JERUZALEM/DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft berichten tegengesproken dat Hamas en Israël het in principe eens zijn over de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas. De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens anonieme Israëlische functionarissen ingestemd met een overeenkomst over de gefaseerde vrijlating van Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.

Als de vrijlating van de gijzelaars toch geregeld zou zijn, kan donderdag een definitief akkoord worden gesloten en zondag de uitvoering ervan beginnen, meldden enkele Israëlische media.

Op tafel ligt een ontwerpovereenkomst die berust op drie fasen. In de eerste fase laat Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrij en begint het Israëlische leger met een geleidelijke terugtrekking uit delen van de Gazastrook. Israël laat een grote groep in Israël tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Palestijnse gevangenen vrij. De hulpverlening aan de Palestijnen wordt opgevoerd en niet meer verhinderd door Israël.

In de tweede fase worden nieuwe afspraken gemaakt over de vrijlating van meer Israëlische gijzelaars door Hamas en meer Palestijnse gevangenen door Israël. Ook worden afspraken gemaakt over de veilige terugkeer van verdreven Palestijnen naar het noorden van de Gazastrook. In de derde fase zou Hamas de laatste gijzelaars vrijlaten en zou het Israëlische leger, na hun terugkeer, zich uit het grootste deel van de Gazastrook terugtrekken.

Meer uit Buitenland

VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

21 minuten geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

3 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

3 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

5 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

5 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

5 uur geleden