Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas

JERUZALEM/DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft berichten tegengesproken dat Hamas en Israël het in principe eens zijn over de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas. De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens anonieme Israëlische functionarissen ingestemd met een overeenkomst over de gefaseerde vrijlating van Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.

Als de vrijlating van de gijzelaars toch geregeld zou zijn, kan donderdag een definitief akkoord worden gesloten en zondag de uitvoering ervan beginnen, meldden enkele Israëlische media.

Op tafel ligt een ontwerpovereenkomst die berust op drie fasen. In de eerste fase laat Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrij en begint het Israëlische leger met een geleidelijke terugtrekking uit delen van de Gazastrook. Israël laat een grote groep in Israël tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Palestijnse gevangenen vrij. De hulpverlening aan de Palestijnen wordt opgevoerd en niet meer verhinderd door Israël.

In de tweede fase worden nieuwe afspraken gemaakt over de vrijlating van meer Israëlische gijzelaars door Hamas en meer Palestijnse gevangenen door Israël. Ook worden afspraken gemaakt over de veilige terugkeer van verdreven Palestijnen naar het noorden van de Gazastrook. In de derde fase zou Hamas de laatste gijzelaars vrijlaten en zou het Israëlische leger, na hun terugkeer, zich uit het grootste deel van de Gazastrook terugtrekken.

Meer uit Buitenland

Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

1 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

2 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

2 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

4 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

5 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

5 uur geleden