Israëlische premier weerspreekt deal over bestand met Hamas
JERUZALEM/DOHA/CAÏRO (ANP/RTR) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft berichten tegengesproken dat Hamas en Israël het in principe eens zijn over de vrijlating van Israëlische gijzelaars door Hamas. De Palestijnse beweging Hamas heeft volgens anonieme Israëlische functionarissen ingestemd met een overeenkomst over de gefaseerde vrijlating van Israëlische gijzelaars in de Gazastrook.
Als de vrijlating van de gijzelaars toch geregeld zou zijn, kan donderdag een definitief akkoord worden gesloten en zondag de uitvoering ervan beginnen, meldden enkele Israëlische media.
Op tafel ligt een ontwerpovereenkomst die berust op drie fasen. In de eerste fase laat Hamas 33 Israëlische gijzelaars vrij en begint het Israëlische leger met een geleidelijke terugtrekking uit delen van de Gazastrook. Israël laat een grote groep in Israël tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde Palestijnse gevangenen vrij. De hulpverlening aan de Palestijnen wordt opgevoerd en niet meer verhinderd door Israël.
In de tweede fase worden nieuwe afspraken gemaakt over de vrijlating van meer Israëlische gijzelaars door Hamas en meer Palestijnse gevangenen door Israël. Ook worden afspraken gemaakt over de veilige terugkeer van verdreven Palestijnen naar het noorden van de Gazastrook. In de derde fase zou Hamas de laatste gijzelaars vrijlaten en zou het Israëlische leger, na hun terugkeer, zich uit het grootste deel van de Gazastrook terugtrekken.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.
52 minuten geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
4 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
5 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
6 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
6 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
6 uur geleden