Israëlische premier Netanyahu wint verkiezingen nipt
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft de Israëlische verkiezingen nipt gewonnen, voorspellen prognoses na sluiting van de stemlokalen. Zijn rechtse partij Likoed en zijn bondgenoten halen, als zij ook de steun krijgen van de nationalistisch-religieuze partij Yamina van Naftali Bennett, net een meerderheid in het 120-koppige parlement, melden Israëlische media.
Het was de vierde keer in twee jaar dat de Israëliërs naar de stembus konden. De jongste verkiezingen volgden op de breuk van de vorige coalitie door ruzie over de begroting. Likoed-leider Netanyahu (71) wilde profiteren van de succesvolle coronavaccinatiecampagne in Israël, maar een royale meerderheid in het parlement zit er klaarblijkelijk niet in. Centrumlinks deed het beter dan verwacht, maar ook weer niet goed genoeg om Netayahu van de troon te stoten.
Voormalig defensieminister Bennett kan de premier nu aan een meerderheid helpen. Hij had voor de verkiezingen al duidelijk gemaakt dat hij niet wil dienen onder centrumlinks, mocht Yair Lapid daarvan de leider worden. Hij bleef meteen na de sluiting van de stembureaus op de vlakte: "Ik zal alleen doen wat goed is voor de staat Israël", liet Bennett via een woordvoerder weten. De voormalige assistent van Netanyahu was tijdens de campagne de grootste uitdager van de premier op rechts. Maar hij sloot een verbond nooit uit.
Netanyahu is al sinds 2009 onafgebroken aan de macht. Hij geldt als de dominante politieke figuur van zijn generatie. Zijn aanhangers prijzen hem als "Koning Bibi", maar zijn tegenstanders bestempelen hem als "minister van misdaad." Zo loopt er een rechtszaak tegen hem wegens corruptie.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een schip dat op weg is naar New York. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zojuist gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.
53 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez is na de gevangenneming van president Nicolás Maduro uitgeweken naar Rusland. Dat melden vier ingewijden aan persbureau Reuters. Rodríguez was eerder nog te horen in een audiofragment op de Venezolaanse staatstelevisie, waarin ze de VS opriep om te bewijzen dat Maduro nog in leven is.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat president Donald Trump de Venezolaanse leider Nicolás Maduro uitwegen heeft geboden. "De president bood meerdere uitwegen aan, maar hij was gedurende het hele proces zeer duidelijk: de drugshandel moet stoppen en de gestolen olie moet terug naar de Verenigde Staten." Maduro is volgens Vance "de nieuwste persoon die aan den lijve ondervindt dat president Trump meent wat hij zegt".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft inmiddels de leiders van het parlement en leden van belangrijke commissies ingelicht over de operatie in Venezuela, schrijft CNN. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden aanvallen uitgevoerd en werd de Venezolaanse president Nicolás Maduro gevangengenomen, maar meerdere politici zeiden dat president Donald Trump daarvoor eerst toestemming had moeten vragen aan het Amerikaanse Congres.
1 uur geleden