Israëlische premier Netanyahu wint verkiezingen nipt
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Netanyahu heeft de Israëlische verkiezingen nipt gewonnen, voorspellen prognoses na sluiting van de stemlokalen. Zijn rechtse partij Likoed en zijn bondgenoten halen, als zij ook de steun krijgen van de nationalistisch-religieuze partij Yamina van Naftali Bennett, net een meerderheid in het 120-koppige parlement, melden Israëlische media.
Het was de vierde keer in twee jaar dat de Israëliërs naar de stembus konden. De jongste verkiezingen volgden op de breuk van de vorige coalitie door ruzie over de begroting. Likoed-leider Netanyahu (71) wilde profiteren van de succesvolle coronavaccinatiecampagne in Israël, maar een royale meerderheid in het parlement zit er klaarblijkelijk niet in. Centrumlinks deed het beter dan verwacht, maar ook weer niet goed genoeg om Netayahu van de troon te stoten.
Voormalig defensieminister Bennett kan de premier nu aan een meerderheid helpen. Hij had voor de verkiezingen al duidelijk gemaakt dat hij niet wil dienen onder centrumlinks, mocht Yair Lapid daarvan de leider worden. Hij bleef meteen na de sluiting van de stembureaus op de vlakte: "Ik zal alleen doen wat goed is voor de staat Israël", liet Bennett via een woordvoerder weten. De voormalige assistent van Netanyahu was tijdens de campagne de grootste uitdager van de premier op rechts. Maar hij sloot een verbond nooit uit.
Netanyahu is al sinds 2009 onafgebroken aan de macht. Hij geldt als de dominante politieke figuur van zijn generatie. Zijn aanhangers prijzen hem als "Koning Bibi", maar zijn tegenstanders bestempelen hem als "minister van misdaad." Zo loopt er een rechtszaak tegen hem wegens corruptie.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/RTR/AFP) - In de Qatarese hoofdstad Doha zijn zware ontploffingen geweest. Iran bestookt de stad al langer met drones en raketten als vergelding voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Journalisten van Reuters en AFP hebben knallen en rook gemeld. Het ministerie van Defensie in Qatar zegt bezig te zijn met het afweren van een raketaanval.
1 minuut geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft met de Verenigde Staten gesproken over de mogelijkheid om de volgende onderhandelingsronde met Rusland uit te stellen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zij hebben het ook gehad over het eventueel wijzigen van de locatie.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft in een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtsgenoot Abbas Araghchi de Iraanse aanvallen in het Midden-Oosten veroordeeld en opgeroepen tot de-escalatie. Ook sprak de Franse bewindsman zijn bezorgdheid uit over Fransen die worden vastgehouden in Iran. Hij vroeg om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating, meldt zijn ministerie.
59 minuten geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse raket die op weg naar Turkije uit de lucht werd geschoten, zou "mogelijk Amerikaanse belangen in Turkije raken", zegt NAVO-topman Mark Rutte. De ballistische raket was gericht op de NAVO-basis in het Turkse Incirlik, enkele tientallen kilometers verderop, melden meerdere media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.
2 uur geleden