Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier Netanyahu wil immuniteit tegen vervolging

Israëlische premier Netanyahu wil immuniteit tegen vervolging

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vraagt parlementaire immuniteit tegen strafvervolging in drie corruptiezaken waarmee hij wordt geconfronteerd. De stap kan de strafprocedure tegen hem maandenlang vertragen. Netanyahu kondigde de politiek risicovolle stap woensdag aan in een toespraak voor de televisie.

Hij benadrukte dat het een tijdelijke immuniteit zou zijn en dat hij zijn onschuld voor de rechtbank zal bewijzen. "Ik wil Israël nog vele jaren leiden om een historisch succes te behalen."

Netanyahu werd in november aangeklaagd wegens omkoping, fraude en een vertrouwensbreuk. Hij ontkent iets verkeerd te hebben gedaan en zegt dat hij het slachtoffer is van een heksenjacht door de media. Ook zei hij dat de beschuldigingen tegen hem politiek gemotiveerd zijn en dat hij recht heeft op bescherming van het parlement.

Een proces kan niet van start gaan zolang een immuniteitsverzoek loopt. Het land verkeert echter in een diepe politieke impasse en het is onwaarschijnlijk dat het parlement over de kwestie beslist vóór de verkiezingen van 2 maart. Het zijn de derde nationale verkiezingen in Israël in minder dan een jaar tijd.

Meer uit Buitenland

Zware commissie gaat aanslag Bondi Beach onderzoeken

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië laat een groot landelijk onderzoek instellen naar de aanslag bij Bondi Beach. Premier Anthony Albanese had zich daar eerder nog tegen verzet, maar noemt het nu toch de juiste onderzoeksvorm. Het land stelt een koninklijke commissie in en kiest daarmee voor het zwaarste instrument. Zo'n commissie kan bewijsmateriaal opvragen en mensen dagvaarden om te komen getuigen.

13 minuten geleden
Groot aantal tractoren trekt Parijs binnen voor boerenprotest

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Boeren zijn met tractoren Parijs binnengetrokken om te protesteren tegen de ondertekening van het Mercosur-handelsakkoord. Vroeg in de ochtend bereikten volgens de organisatie "enige tientallen" tractoren de stad. Boeren reden onder meer naar de Eiffeltoren en de Champs-Élysées.

37 minuten geleden
Door Saudi-Arabië gesteunde coalitie: separatistenleider naar VAE

ADEN (ANP/AFP) - De leider van de Jemenitische separatistengroep STC is naar Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten gevlucht, zo verklaart de door Saudi-Arabië geleide coalitie. "Betrouwbare informatie geeft aan dat Aidarous al-Zoubaidi en anderen midden in de nacht zijn gevlucht", aldus de coalitie. Al-Zoubaidi zou per boot en vervolgens per vliegtuig naar Abu Dhabi - met tussenstops in Somaliland en Somalië - zijn gegaan.

1 uur geleden
Meerdere doden bij schietpartij in kerk Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in Salt Lake City in de Amerikaanse staat Utah bij een kerk zijn zeker twee mensen om het leven gekomen. Minstens zes anderen raakten gewond. Van de zes gewonden verkeren er drie in kritieke toestand.

2 uur geleden
Venezuela: 100 doden bij aanval door de VS

CARACAS (ANP/AFP) - De aanval van de Verenigde Staten op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro afgelopen weekend gevangen werd genomen, heeft aan 100 mensen het leven gekost. Dat meldde de Venezolaanse minister van Binnenlandse Zaken, Diosdado Cabello.

4 uur geleden
Von der Leyen: recht is sterker dan geweld, ook voor Groenland

NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.

12 uur geleden
VS spreken Denemarken volgende week over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.

13 uur geleden