Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier Netanyahu wil immuniteit tegen vervolging

Israëlische premier Netanyahu wil immuniteit tegen vervolging

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vraagt parlementaire immuniteit tegen strafvervolging in drie corruptiezaken waarmee hij wordt geconfronteerd. De stap kan de strafprocedure tegen hem maandenlang vertragen. Netanyahu kondigde de politiek risicovolle stap woensdag aan in een toespraak voor de televisie.

Hij benadrukte dat het een tijdelijke immuniteit zou zijn en dat hij zijn onschuld voor de rechtbank zal bewijzen. "Ik wil Israël nog vele jaren leiden om een historisch succes te behalen."

Netanyahu werd in november aangeklaagd wegens omkoping, fraude en een vertrouwensbreuk. Hij ontkent iets verkeerd te hebben gedaan en zegt dat hij het slachtoffer is van een heksenjacht door de media. Ook zei hij dat de beschuldigingen tegen hem politiek gemotiveerd zijn en dat hij recht heeft op bescherming van het parlement.

Een proces kan niet van start gaan zolang een immuniteitsverzoek loopt. Het land verkeert echter in een diepe politieke impasse en het is onwaarschijnlijk dat het parlement over de kwestie beslist vóór de verkiezingen van 2 maart. Het zijn de derde nationale verkiezingen in Israël in minder dan een jaar tijd.

Meer uit Buitenland

Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

12 minuten geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

1 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

3 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

5 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

6 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

6 uur geleden