Israëlische premier Netanyahu stuurt onderhandelaars naar Caïro
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een team onderhandelaars naar Caïro gestuurd om verder te praten over het bestand met de Palestijnse beweging Hamas. Egypte is een van de bemiddelaars, samen met Qatar en de VS. Volgens The Times of Israel is niet duidelijk waar de Israëli's het in Caïro over willen hebben.
De bestandsakkoorden over Gaza zijn half januari gesloten en op 19 januari van kracht geworden. Zaterdag loopt de eerste fase van het bestand af. Er moet nog steeds onderhandeld worden over wat er in de tweede fase van het bestand precies moet gebeuren. Alle gijzelaars die in de eerste fase zouden worden vrijgelaten zijn inmiddels vrijgekomen. Maar Hamas houdt nog steeds gijzelaars vast in de Gazastrook. Netanyahu zou die allemaal in één keer vrijgelaten willen zien, in plaats van telkens een groepje zoals in de eerste fase, aldus Israëlische media.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
19 uur geleden