Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische premier Netanyahu eist overwinning verkiezingen op

Israëlische premier Netanyahu eist overwinning verkiezingen op

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de overwinning opgeëist bij de parlementsverkiezingen. Dat deed hij nadat uit de exitpolls naar voren is gekomen dat zijn Likud-partij de grootste wordt. Maar zijn blok met andere rechtse partijen komt naar verwachting twee zetels te kort voor een meerderheid.

"Wat een vreugdevolle nacht," sprak een stralende Netanyahu een juichende menigte toe in Tel Aviv. Zijn Likud-partij komt uit op 36 of 37 zetels. "Deze overwinning is bijzonder zoet, want het is een overwinning tegen alle verwachtingen in."

De alliantie van rechtse partijen onder leiding van Netanyahu behaalt 59 zetels in het 120 zetels tellende parlement, blijkt uit bijgestelde exitpolls. Eerder werd verwacht dat het rechtse blok op zestig zetels zou uitkomen. Netanyahu's voornaamste rivaal Benny Gantz krijgt volgens de bijgestelde exitpolls 34 zetels.

Aanhangers

Gantz sprak in Tel Aviv ook zijn aanhangers toe. Volgens hem kan de uitslag betekenen dat er opnieuw geen regering gevormd kan worden. "Ik zal het eerlijk zeggen, ik snap en deel het gevoel van teleurstelling en pijn, want dit is niet het resultaat dat we wilden." Hij wees zijn toehoorders erop dat Netanyahu over ruim twee weken nog voor de rechter moet verschijnen omdat hij wordt verdacht van corruptie.

Omdat Netanyahu tekort komt voor een meerderheid moet de premier op zoek naar een extra coalitiepartner. Mocht hij die niet vinden, dan duurt de politieke crisis voort. Dit zijn de derde verkiezingen in een jaar tijd, omdat er na de vorige verkiezingen geen coalitie kon worden gemaakt. Bij de vorige verkiezingen in september kreeg Blauw en Wit van oud-generaal Gantz 33 zetels en kwam de Likud-partij uit op 32.

De opkomst is hoger dan verwacht, ondanks angst voor het nieuwe coronavirus. Bij de verkiezingen zijn meer mensen komen opdagen dan in september.

Meer uit Buitenland

Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

3 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

4 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

5 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

6 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

6 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

6 uur geleden
Meer dan 1500 doden na noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

7 uur geleden