Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische politie opent vuur op Eritrese demonstranten

Israëlische politie opent vuur op Eritrese demonstranten

TEL AVIV (ANP/AFP) - Meer dan tien Eritreeërs zijn geraakt door Israëlische politiekogels en meer dan honderd mensen liepen verwondingen op nadat een demonstratie in Tel Aviv uit de hand was gelopen. Honderden Eritreeërs die zich verzetten tegen het regime in hun eigen land, waren de straat op gegaan om te voorkomen dat een evenement bij de Eritrese ambassade in Israël kon doorgaan.

Daarop volgden gewelddadige confrontaties en moest de politie tussenbeide komen. Volgens de politie bekogelden de Eritreeërs agenten met stenen en planken en richtten ze schade aan bij winkels in de buurt. Omdat sommige agenten vreesden voor hun leven, moesten ze zich volgens een politiewoordvoerder met vuurwapens verdedigen.

Volgens overheidsbronnen raakten in totaal meer dan 114 mensen gewond, van wie een dertigtal agenten. Een ziekenhuis in Tel Aviv meldt dat meer dan tien personen met schotwonden werden verzorgd. Een veertigtal demonstranten werd opgepakt omdat ze de politie hadden aangevallen of illegale wapens droegen.

Een grote groep Eritrese asielzoekers verblijft in Israël. Naar schatting gaat het om zo'n 17.850 personen, van wie velen via Egypte illegaal naar Israël zijn gereisd. De Israëlische Eritreeërs wonen voornamelijk in arme wijken rondom Tel Aviv.

Begin augustus raakten ook in Zweden tientallen mensen gewond toen daar een Eritrees cultureel festival uitmondde in geweld. En begin juli raakten 26 agenten gewond toen in Giessen, ten noorden van Frankfurt in Duitsland, een Eritrees evenement uit de hand liep. Daar werden minstens honderd mensen opgepakt.

Meer uit Buitenland

VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

1 uur geleden
Axios: Trump overlegt volgende week over Iran met Golfleiders

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Experts: klimaatverandering droeg bij aan ontstaan ramp Nepal

LONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.

1 uur geleden
Trump dreigt handel met EU te verbreken om relatie EU en Canada

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.

1 uur geleden
Vrouwen eisen schadevergoeding van nalatenschap Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.

1 uur geleden
Overstromingsgevaar Valencia door zware regen, vliegveld gesloten

VALENCIA (ANP) - Inwoners van de Spaanse provincie Valencia hebben woensdagavond even na 22.00 uur een bericht ontvangen waarin zij worden gewaarschuwd voor overstromingsgevaar vanwege zware regenval, zo meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden