Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische politie ontruimt al-Aqsa-moskee tweede nacht op rij

Israëlische politie ontruimt al-Aqsa-moskee tweede nacht op rij

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op en rond de Tempelberg in Jeruzalem is het in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw tot botsingen gekomen tussen de Israëlische politie en Palestijnen. Voor de tweede nacht op rij drongen Israëlische politieagenten de al-Aqsa-moskee binnen en joegen gelovigen naar buiten. Een vergelijkbare actie de nacht daarvoor, waarbij tientallen mensen gewond raakten en honderden Palestijnen werden opgepakt, had al voor internationale verontwaardiging gezorgd.

Volgens Israëlische media gooiden groepen jongeren woensdagavond met vuurwerk en stenen naar de politie, waarop ze zich in de al-Aqsa-moskee verschansten. Ze zouden ook de weg hebben versperd voor gelovigen die de moskee wilden verlaten, en dat zou de politie tot ingrijpen hebben genoopt.

Volgens de Rode Halve Maan raakten zes mensen gewond bij de nieuwe schermutselingen. De al-Aqsa-moskee is een heilige plaats voor de islam. Moslims hebben momenteel hun vastenmaand ramadan, waardoor de politie-invallen voor extra consternatie zorgen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en 31 mensen verwond, meldt de gouverneur. Het Oekraïense staatsgasbedrijf Naftogaz meldt dat bij aanvallen op gasinstallaties in Poltava en Charkiv vijf doden zijn gevallen.

49 minuten geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

2 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

4 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

5 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

6 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

6 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

6 uur geleden