Israëlische politie ontruimt al-Aqsa-moskee tweede nacht op rij
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op en rond de Tempelberg in Jeruzalem is het in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw tot botsingen gekomen tussen de Israëlische politie en Palestijnen. Voor de tweede nacht op rij drongen Israëlische politieagenten de al-Aqsa-moskee binnen en joegen gelovigen naar buiten. Een vergelijkbare actie de nacht daarvoor, waarbij tientallen mensen gewond raakten en honderden Palestijnen werden opgepakt, had al voor internationale verontwaardiging gezorgd.
Volgens Israëlische media gooiden groepen jongeren woensdagavond met vuurwerk en stenen naar de politie, waarop ze zich in de al-Aqsa-moskee verschansten. Ze zouden ook de weg hebben versperd voor gelovigen die de moskee wilden verlaten, en dat zou de politie tot ingrijpen hebben genoopt.
Volgens de Rode Halve Maan raakten zes mensen gewond bij de nieuwe schermutselingen. De al-Aqsa-moskee is een heilige plaats voor de islam. Moslims hebben momenteel hun vastenmaand ramadan, waardoor de politie-invallen voor extra consternatie zorgen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft verontwaardigd gereageerd op de Russische aanvallen die in Oekraïne geleid zouden hebben tot grootschalige stroomuitval. "Er is absoluut geen militaire logica voor dergelijke aanvallen op de energiesector en infrastructuur die mensen midden in de winter zonder elektriciteit en verwarming achterlaten", stelt hij op X.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt een mislukte raketlancering richting Israël te hebben waargenomen in de Gazastrook. "Hamas heeft voor de tweede keer in 24 uur het bestand geschonden", aldus de strijdkrachten op X.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije zegt Syrië te willen helpen bij de strijd tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo. Het land "steunt de Syrische strijd tegen terroristische organisaties" en houdt de situatie goed in de gaten, zegt het ministerie van Defensie.
5 uur geleden