Israëlische politie ontruimt al-Aqsa-moskee tweede nacht op rij
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op en rond de Tempelberg in Jeruzalem is het in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw tot botsingen gekomen tussen de Israëlische politie en Palestijnen. Voor de tweede nacht op rij drongen Israëlische politieagenten de al-Aqsa-moskee binnen en joegen gelovigen naar buiten. Een vergelijkbare actie de nacht daarvoor, waarbij tientallen mensen gewond raakten en honderden Palestijnen werden opgepakt, had al voor internationale verontwaardiging gezorgd.
Volgens Israëlische media gooiden groepen jongeren woensdagavond met vuurwerk en stenen naar de politie, waarop ze zich in de al-Aqsa-moskee verschansten. Ze zouden ook de weg hebben versperd voor gelovigen die de moskee wilden verlaten, en dat zou de politie tot ingrijpen hebben genoopt.
Volgens de Rode Halve Maan raakten zes mensen gewond bij de nieuwe schermutselingen. De al-Aqsa-moskee is een heilige plaats voor de islam. Moslims hebben momenteel hun vastenmaand ramadan, waardoor de politie-invallen voor extra consternatie zorgen.
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
2 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
4 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
5 uur geleden