Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische politicus: Israël moet Gazastrook besturen na oorlog

Israëlische politicus: Israël moet Gazastrook besturen na oorlog

GAZA-STAD (ANP) - Na de oorlog tegen Hamas zou Israël zelf de controle moeten nemen over de Gazastrook, vindt de uiterst rechtse politicus Simcha Rothman. Hij sluit zich daarmee aan bij premier Benjamin Netanyahu, die maandag al tegen ABC News zei dat Israël voor een "onbepaalde periode" de verantwoordelijkheid over de veiligheid van Gaza zou nemen, "omdat we hebben gezien wat er gebeurt als we dat niet doen".

Ook Rothman ziet dat als een noodzakelijkheid om verder bloedvergieten te voorkomen. "Herhaal de dwaasheid van het verleden niet!" schrijft hij op X.

Netanyahu en Rothman reageren op uitspraken van de Palestijnse president Mahmoud Abbas, die suggereerde dat zijn Palestijnse Autoriteit het bestuur van de Gazastrook zou kunnen overnemen na de oorlog. De Palestijnse Autoriteit bestuurt de Westelijke Jordaanoever, al is die bezet door Israël, maar Gaza wordt bestuurd door Hamas. Volgens Abbas kan er alleen vrede en veiligheid komen als Israël een einde maakt aan de militaire heerschappij over de Palestijnse gebieden.

Meer uit Buitenland

VN-commissie: Israël is bezig met vernietiging Palestijns leven

GENEVE (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft het onderwijsstelsel in Gaza vernietigd en ook de helft van alle belangrijke religieuze en culturele plaatsen in het gebied, concluderen onafhankelijke deskundigen in een advies aan de Verenigde Naties. "We zien steeds meer aanwijzingen dat Israël bezig is met een georganiseerde campagne om het Palestijnse leven in Gaza te vernietigen", aldus de voorzitter van de adviescommissie, Navi Pillay.

17 minuten geleden
Eurocommissaris Defensie: papierwerk staat paraatheid in de weg

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) heeft dinsdag een tip van de sluier opgelicht van het voorstel van de Europese Commissie om regels voor defensie te versoepelen. Dat voorstel presenteert hij volgende week. "Defensie kan niet langer een bijzaak zijn. We kunnen niet wachten op wapens tot we het papierwerk op orde hebben", zei Kubilius.

20 minuten geleden
Israël begint met uitzetting van opvarenden actieschip Madleen

TEL AVIV (ANP) - Israël is begonnen met de uitzetting van de activisten die per boot Gaza probeerden te bereiken. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een foto van de Zweedse activist Greta Thunberg in een vliegtuig op X gezet, met de opmerking dat ze vertrekt naar Zweden. Ook een Franse activist lijkt te vertrekken.

1 uur geleden
Premier Australië veroordeelt incident met journalist in LA

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese veroordeelt een incident in Los Angeles waarbij een Australische journalist werd geraakt door een rubberen kogel. Lauren Tomasi van nieuwszender 9News deed in de Amerikaanse stad verslag van de felle protesten tegen de immigratiedienst.

1 uur geleden
Oekraïne meldt opnieuw grootschalige Russische luchtaanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt dat Rusland opnieuw een groot aantal drones en raketten op het land heeft afgestuurd. Kyiv was doelwit van een van de grootste aanvallen tot nu toe, zegt president Volodymyr Zelensky. De aanvallen "overstemmen de inspanningen van de Verenigde Staten en anderen wereldwijd om Rusland tot vrede te dwingen", schrijft hij op X. Rusland meldt ook Oekraïense droneaanvallen.

1 uur geleden
Israël dreigt Jemenitische Houthi's met zee- en luchtblokkade

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft gewaarschuwd dat Israël de Jemenitische Houthi's een zee- en luchtblokkade zal opleggen als zij doorgaan met aanvallen op Israël. De uitspraak volgde op een Israëlische aanval op de haven van Hodeidah in het westen van Jemen.

2 uur geleden
Stalker van Taylor Swift krijgt contactverbod opgelegd

LOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.

7 uur geleden