Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid heeft op X de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) voor premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant veroordeeld. Hij noemt de beslissing "een beloning voor terrorisme". "Israël vecht voor zijn leven om de burgers te verdedigen tegen terroristische organisaties die onze burgers hebben aangevallen, vermoord en verkracht."
Ook oud-premier Naftali Bennett, een politieke tegenstander van Netanyahu, bekritiseert de maatregel op X. "De arrestatiebevelen van het ICC zijn een schande, niet voor de leiders zelf, maar voor het strafhof zelf en alle leden." Beide politici benadrukken dat Israël een rechtvaardige oorlog uitvecht die begon na een aanval van Hamas op 7 oktober 2023.
Het in Den Haag gevestigde strafhof vaardigde de arrestatiebevelen uit, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat Netanyahu en Gallant verantwoordelijk zouden zijn voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de oorlog in de Gazastrook. Het zou gaan om de inzet van uithongering als wapen en "moord, vervolging en andere onmenselijke daden".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
3 uur geleden