Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu

Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid heeft op X de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) voor premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant veroordeeld. Hij noemt de beslissing "een beloning voor terrorisme". "Israël vecht voor zijn leven om de burgers te verdedigen tegen terroristische organisaties die onze burgers hebben aangevallen, vermoord en verkracht."

Ook oud-premier Naftali Bennett, een politieke tegenstander van Netanyahu, bekritiseert de maatregel op X. "De arrestatiebevelen van het ICC zijn een schande, niet voor de leiders zelf, maar voor het strafhof zelf en alle leden." Beide politici benadrukken dat Israël een rechtvaardige oorlog uitvecht die begon na een aanval van Hamas op 7 oktober 2023.

Het in Den Haag gevestigde strafhof vaardigde de arrestatiebevelen uit, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat Netanyahu en Gallant verantwoordelijk zouden zijn voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de oorlog in de Gazastrook. Het zou gaan om de inzet van uithongering als wapen en "moord, vervolging en andere onmenselijke daden".

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

47 minuten geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

4 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

8 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

10 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

10 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

11 uur geleden