Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid heeft op X de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) voor premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant veroordeeld. Hij noemt de beslissing "een beloning voor terrorisme". "Israël vecht voor zijn leven om de burgers te verdedigen tegen terroristische organisaties die onze burgers hebben aangevallen, vermoord en verkracht."
Ook oud-premier Naftali Bennett, een politieke tegenstander van Netanyahu, bekritiseert de maatregel op X. "De arrestatiebevelen van het ICC zijn een schande, niet voor de leiders zelf, maar voor het strafhof zelf en alle leden." Beide politici benadrukken dat Israël een rechtvaardige oorlog uitvecht die begon na een aanval van Hamas op 7 oktober 2023.
Het in Den Haag gevestigde strafhof vaardigde de arrestatiebevelen uit, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat Netanyahu en Gallant verantwoordelijk zouden zijn voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de oorlog in de Gazastrook. Het zou gaan om de inzet van uithongering als wapen en "moord, vervolging en andere onmenselijke daden".
Meer uit Buitenland
EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
34 minuten geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
4 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
6 uur geleden