Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid heeft op X de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) voor premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant veroordeeld. Hij noemt de beslissing "een beloning voor terrorisme". "Israël vecht voor zijn leven om de burgers te verdedigen tegen terroristische organisaties die onze burgers hebben aangevallen, vermoord en verkracht."
Ook oud-premier Naftali Bennett, een politieke tegenstander van Netanyahu, bekritiseert de maatregel op X. "De arrestatiebevelen van het ICC zijn een schande, niet voor de leiders zelf, maar voor het strafhof zelf en alle leden." Beide politici benadrukken dat Israël een rechtvaardige oorlog uitvecht die begon na een aanval van Hamas op 7 oktober 2023.
Het in Den Haag gevestigde strafhof vaardigde de arrestatiebevelen uit, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat Netanyahu en Gallant verantwoordelijk zouden zijn voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de oorlog in de Gazastrook. Het zou gaan om de inzet van uithongering als wapen en "moord, vervolging en andere onmenselijke daden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
19 minuten geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
2 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
5 uur geleden