Israëlische oppositie veroordeelt arrestatiebevel voor Netanyahu
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oppositieleider Yair Lapid heeft op X de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) voor premier Benjamin Netanyahu en zijn voormalige minister van Defensie Yoav Gallant veroordeeld. Hij noemt de beslissing "een beloning voor terrorisme". "Israël vecht voor zijn leven om de burgers te verdedigen tegen terroristische organisaties die onze burgers hebben aangevallen, vermoord en verkracht."
Ook oud-premier Naftali Bennett, een politieke tegenstander van Netanyahu, bekritiseert de maatregel op X. "De arrestatiebevelen van het ICC zijn een schande, niet voor de leiders zelf, maar voor het strafhof zelf en alle leden." Beide politici benadrukken dat Israël een rechtvaardige oorlog uitvecht die begon na een aanval van Hamas op 7 oktober 2023.
Het in Den Haag gevestigde strafhof vaardigde de arrestatiebevelen uit, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat Netanyahu en Gallant verantwoordelijk zouden zijn voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de oorlog in de Gazastrook. Het zou gaan om de inzet van uithongering als wapen en "moord, vervolging en andere onmenselijke daden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
3 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
5 uur geleden