Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische ministers oneens met levering brandstof aan Gaza

Israëlische ministers oneens met levering brandstof aan Gaza

TEL AVIV (ANP/DPA) - Binnen de Israëlische regering is onenigheid ontstaan over het besluit om beperkt brandstofleveringen aan de Gazastrook toe te staan. Meerdere ministers zeggen ertegen te zijn. De beslissing is genomen door het zogeheten oorlogskabinet, dat is opgericht na het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas.

Minister Bezalel Smotrich van Financiën schrijft op berichtendienst X dat het besluit om dagelijks twee tankwagens met brandstof voor de Verenigde Naties toe te laten illegaal is. Hij roept op tot wijzigingen aan het oorlogskabinet. Volgens de minister moeten alle regeringspartijen in dit speciale kabinet worden vertegenwoordigd.

Het oorlogskabinet bestaat uit premier Benjamin Netanyahu, defensieminister Yoav Gallant, oppositielid Benny Gantz en nog twee leden zonder stemrecht. Veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir stelt dat het oorlogskabinet met de brandstofleveringen de vijand "humanitaire cadeaus" geeft.

Israël heeft na het uitbreken van de oorlog op 7 oktober leveringen van onder meer stroom en brandstof aan Gaza stopgezet. Hulpgoederen kunnen alleen in beperkte hoeveelheid via Egypte het Palestijnse gebied in. Tot dusver is maar een kleine hoeveelheid brandstof geleverd, voor vrachtwagens van de VN die humanitaire hulp vervoeren. Israël vreest dat geleverde brandstof door Hamas zal worden gebruikt voor nieuwe aanvallen.

Meer uit Buitenland

Linkse Catherine Connolly wint presidentsverkiezingen in Ierland

DUBLIN (ANP/RTR) - De linkse onafhankelijke kandidaat Catherine Connolly heeft zaterdag de presidentsverkiezingen in Ierland gewonnen. Met groot verschil versloeg ze de centrumrechtse Heather Humphreys.

1 uur geleden
Betogers markeren eerste jaar na overstromingen Valencia

VALENCIA (ANP/AFP) - Meer dan 50.000 betogers hebben in het Spaanse Valencia actiegevoerd om het eerste jaar na de dodelijke overstromingen te herdenken en het optreden van de autoriteiten te bekritiseren. Ze eisen het opstappen van regiopresident Carlos Mazón.

2 uur geleden
Israël voert luchtaanval uit in Centraal-Gaza

GAZA -STAD (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op een vermeende strijder van de Islamitische Jihad in Centraal-Gaza, ondanks een door de Verenigde Staten bemiddeld staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Japanse premier tegen Trump: sterkere banden zijn prioriteit

TOKIO (ANP/AFP) - De nieuwe Japanse premier Sanae Takaichi heeft in een "goed en openhartig" telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump verklaard dat het versterken van de banden tussen hun landen een "topprioriteit" is. Het gesprek komt enkele dagen voor Trumps bezoek aan het Aziatische land.

4 uur geleden
NYT: geheime donateur die leger VS betaalt is miljardair Mellon

WASHINGTON (ANP) - De geheime donateur die de Amerikaanse overheid 130 miljoen dollar schonk om de militairen te kunnen blijven betalen tijdens de shutdown is de miljardair Timothy Mellon, schrijft The New York Times. Mellon is een belangrijke geldschieter van president Donald Trump en heeft miljoenen gedoneerd aan zijn campagne van 2024.

5 uur geleden
Rubio belooft terugkeer lichamen van Israëlische gijzelaars

TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft beloofd de terugkeer te regelen van alle overleden Israëlische gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden. Dat deed hij op de laatste dag van zijn bezoek aan Israël.

6 uur geleden
Linkse Catherine Connolly vrijwel zeker nieuwe president Ierland

DUBLIN (ANP) - De linkse Catherine Connolly is vrijwel zeker de nieuwe president van Ierland. Haar tegenstander, de centrumrechtse Heather Humphreys, heeft haar verlies toegegeven. Dat meldt de Ierse omroep RTÉ. Connolly ging al voorop in de peilingen en zal naar verwachting een grote meerderheid van de stemmen binnenhalen. Er is nog geen officiële uitslag.

6 uur geleden