Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister zegt deal met Hamas vaak te hebben gestopt

Israëlische minister zegt deal met Hamas vaak te hebben gestopt

JERUZALEM (ANP) - De ultrarechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, heeft naar eigen zeggen afgelopen jaar "keer op keer" weten te voorkomen dat "deze deal" met de beweging Hamas werd gesloten. Daarbij doelde hij op het akkoord dat nu wordt besproken door onderhandelaars in Qatar en dat bijna rond zou zijn.

Er zou een bestand komen tussen Israël en Hamas en gevangenen en alle gijzelaars zouden stapsgewijs worden vrijgelaten. Israël zou zich in fasen uit veel plaatsen in de Gazastrook terugtrekken en veel meer hulp toelaten.

Israëlische media meldden dinsdag dat de huidige overeenkomst niet veel anders is dan die eerder aan premier Benjamin Netanyahu is voorgelegd en die de premier toen tegen het slot van de onderhandelingen als onaanvaardbaar afwees. Volgens Ben-Gvir is dat "te danken aan de kracht" van zijn partij Otzma Yehudit (Joodse Kracht) in de huidige regeringscoalitie. Hij is fel tegenstander van een deal met Hamas en zijn partij is racistisch en wil de Arabieren verdrijven, ook uit de bezette Westelijke Jordaanoever waar Ben-Gvir woont.

Ben-Gvir erkent dat de politieke verhoudingen in het parlement inmiddels veranderd zijn en het moeilijker is het wapenstilstandsakkoord te blokkeren. Hij noemt de deal "een overgave aan Hamas" en heeft zijn politieke geestverwant minister van Financiën Bezalel Smotrich opgeroepen ook uit protest af te treden wanneer die wordt gesloten.

Meer uit Buitenland

VN-chef roept landen op tot compromissen nu slot COP30 nadert

BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."

1 uur geleden
Media: Trump heeft vredesplan voor Oekraïne goedgekeurd

WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.

1 uur geleden
Zwaarbeveiligde kerstmarkt Maagdenburg van start na aanslag 2024

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een jaar na de aanslag op de kerstmarkt in het Duitse Maagdenburg is deze onder strenge beveiligingsmaatregelen donderdag weer van start gegaan. Vorig jaar vielen er zes doden en meer dan driehonderd gewonden toen een automobilist met hoge snelheid over de markt reed.

1 uur geleden
Fossiele afbouw en adaptatie centraal in slotfase klimaattop

BELÉM (ANP) - Nu de klimaattop in Belém in de slotfase zit, spitsen de discussies tussen landen zich steeds meer toe op fossiele brandstoffen en klimaatadaptatie. Tientallen landen en de EU willen concretere afspraken maken over het verminderen van de afhankelijkheid van olie, gas en steenkool. Ontwikkelingslanden verhogen de druk om meer geld vrij te maken voor aanpassingen aan klimaatverandering. Ze wijzen erop dat vooral zuidelijke landen nu al te maken hebben met ingrijpende gevolgen.

2 uur geleden
Duizend lichamen terug naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.

4 uur geleden
Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

5 uur geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

6 uur geleden