Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister wil vertrek UNRWA-baas na ontdekking tunnel

Israëlische minister wil vertrek UNRWA-baas na ontdekking tunnel

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Israel Katz wil dat het hoofd van UNRWA opstapt. Aanleiding is de bekendmaking door het Israëlische leger zaterdag dat het een tunnelnetwerk van Hamas heeft ontdekt dat deels onder het hoofdkwartier van de VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen loopt. Volgens het leger had Hamas ook toegang tot het complex in Gaza-Stad. De ontdekking wijst op de "diepe betrokkenheid" van de VN-organisatie met Hamas, schrijft Katz op X.

Commissaris-generaal van UNRWA Philippe Lazzarini zei zaterdag dat zijn organisatie het kantoor enkele dagen na het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas heeft verlaten en niet op de hoogte was van tunnels onder het complex. Katz noemt dat "niet alleen absurd, maar een belediging van het gezond verstand". Het vertrek van de topman is daarom "noodzakelijk", schrijft hij.

De Israëli's beweren dat het tunnelnetwerk van zo'n 700 meter gebruikt werd door de inlichtingendienst van Hamas. Ze zouden onder meer een kantoorruimte hebben aangetroffen, met stalen kluizen die waren geopend en geleegd. In het VN-complex zelf zouden ze documenten en een voorraad wapens van Hamas hebben gevonden.

Vorige maand beschuldigde Israël twaalf medewerkers van UNRWA ervan betrokken te zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël, op 7 oktober. Ook toen riep Katz Lazzarini op te vertrekken. Veel landen hebben na die beschuldiging hun financiering van de VN-organisatie stilgelegd. Ook Nederland besloot de hulp te onderbreken. UNRWA, dat uiterst belangrijk is voor de Palestijnen in de door Israël belegerde Gazastrook, telt duizenden medewerkers. De organisatie heeft aangekondigd de beschuldigingen tegen de medewerkers te onderzoeken.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

6 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

3 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

6 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

7 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

7 uur geleden