Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister wil onderzoek naar zichzelf en Netanyahu

Israëlische minister wil onderzoek naar zichzelf en Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR) - Er moet een onderzoek komen naar wat er in Israël allemaal mis is gegaan voorafgaand aan de aanval van Hamas op 7 oktober, vindt defensieminister Yoav Gallant. Hij wil dat onafhankelijke onderzoekers kijken naar zijn eigen rol en die van premier Benjamin Netanyahu.

Het onderzoek moet "objectief zijn en ons allemaal bestuderen", zei Gallant tijdens een toespraak bij een afstudeerceremonie voor nieuwe militairen. "Iedereen die beslissingen neemt en die ze uitvoert: de regering, het leger en de veiligheidsdiensten." Het publiek begon te juichen toen Gallant aankondigde dat ook hijzelf en Netanyahu onder de loep genomen zouden moeten worden.

Netanyahu heeft eerdere oproepen tot onderzoeken altijd weggewuifd. Hij vindt dat dat soort dingen in elk geval zullen moeten wachten tot de oorlog voorbij is.

Grootschalige aanval

Israël leek op 7 oktober totaal te zijn verrast door de grootschalige aanval van Hamas, waarbij zo'n 1200 mensen werden gedood en ongeveer 250 mensen werden gegijzeld. Het duurde volgens critici veel te lang voordat het Israëlische leger zich herpakte en de Hamasstrijders die Israël waren binnengevallen kon terugdringen. De aanval van Hamas betekende het startschot van de oorlog in Gaza, waarin volgens Hamas inmiddels ruim 38.000 Palestijnen zijn gedood.

Gallant en Netanyahu hadden het voordat de oorlog uitbrak ook al eens aan de stok. De defensieminister werd ontslagen toen hij zich uitsprak tegen omstreden hervormingen van de rechtsstaat, maar na hevige protesten werd het ontslag teruggedraaid.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

6 minuten geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

48 minuten geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

4 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

6 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

8 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

9 uur geleden