Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister verwijt Qatar steun voor Hamas

Israëlische minister verwijt Qatar steun voor Hamas

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Financiën houdt Qatar medeverantwoordelijk voor het geweld door Hamas. Qatar speelt een belangrijke rol in de onderhandelingen over de vrijlating van Palestijnse gevangenen en Israëlische gijzelaars uit Gaza. Eerder lekten ook al beelden uit van premier Benjamin Netanyahu die kritiek uitte op dat land.

Minister Bezalel Smotrich noemde Qatar een "beschermer van Hamas en grotendeels verantwoordelijk voor de afslachting door Hamas van Israëlische burgers". Hij zei ook dat het land "terrorisme steunt en terrorisme financiert". Volgens Smotrich zijn westerse landen "hypocriet" omdat ze nauwe banden met Qatar onderhouden. "Het Westen kan en moet veel meer druk op ze uitoefenen en onmiddellijk de vrijlating van gijzelaars bewerkstelligen."

Qatar was al niet blij met Israël nadat een filmpje was uitgelekt waarin Netanyahu de bemiddeling van Qatar "problematisch" noemde. Het land heeft samen met Egypte een belangrijke rol gespeeld in de zeven dagen durende gevechtspauze in november. Internationaal wordt juist breed gevraagd om de gevechten te onderbreken, in ieder geval om humanitaire hulp te kunnen verlenen.

"Als deze opmerkingen bevestigd worden zijn ze onverantwoordelijk en destructief voor de inspanningen om de levens van onschuldige mensen te redden, maar niet verrassend", zei woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken Majed al-Ansari op X.

Meer uit Buitenland

Rechtstreeks politiek overleg Israël - Libanon

NAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.

4 minuten geleden
Australië en N-Zeeland springen bij met wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.

4 uur geleden
VS beginnen grote operatie tegen migranten in New Orleans

NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.

5 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Droezjba-oliepijplijn aan

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.

6 uur geleden
Brussel: EU-lening is enige alternatief lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.

6 uur geleden
VN-mensenrechtenchef ziet onderdrukking in Oeganda toenemen

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.

7 uur geleden
Duitsland 'dicht gat in luchtafweer' met nieuw Israëlisch systeem

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.

7 uur geleden