Israëlische minister verwijt Qatar steun voor Hamas
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Financiën houdt Qatar medeverantwoordelijk voor het geweld door Hamas. Qatar speelt een belangrijke rol in de onderhandelingen over de vrijlating van Palestijnse gevangenen en Israëlische gijzelaars uit Gaza. Eerder lekten ook al beelden uit van premier Benjamin Netanyahu die kritiek uitte op dat land.
Minister Bezalel Smotrich noemde Qatar een "beschermer van Hamas en grotendeels verantwoordelijk voor de afslachting door Hamas van Israëlische burgers". Hij zei ook dat het land "terrorisme steunt en terrorisme financiert". Volgens Smotrich zijn westerse landen "hypocriet" omdat ze nauwe banden met Qatar onderhouden. "Het Westen kan en moet veel meer druk op ze uitoefenen en onmiddellijk de vrijlating van gijzelaars bewerkstelligen."
Qatar was al niet blij met Israël nadat een filmpje was uitgelekt waarin Netanyahu de bemiddeling van Qatar "problematisch" noemde. Het land heeft samen met Egypte een belangrijke rol gespeeld in de zeven dagen durende gevechtspauze in november. Internationaal wordt juist breed gevraagd om de gevechten te onderbreken, in ieder geval om humanitaire hulp te kunnen verlenen.
"Als deze opmerkingen bevestigd worden zijn ze onverantwoordelijk en destructief voor de inspanningen om de levens van onschuldige mensen te redden, maar niet verrassend", zei woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken Majed al-Ansari op X.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
54 minuten geledenVERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
3 uur geleden