Israëlische minister verwijt Qatar steun voor Hamas
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Financiën houdt Qatar medeverantwoordelijk voor het geweld door Hamas. Qatar speelt een belangrijke rol in de onderhandelingen over de vrijlating van Palestijnse gevangenen en Israëlische gijzelaars uit Gaza. Eerder lekten ook al beelden uit van premier Benjamin Netanyahu die kritiek uitte op dat land.
Minister Bezalel Smotrich noemde Qatar een "beschermer van Hamas en grotendeels verantwoordelijk voor de afslachting door Hamas van Israëlische burgers". Hij zei ook dat het land "terrorisme steunt en terrorisme financiert". Volgens Smotrich zijn westerse landen "hypocriet" omdat ze nauwe banden met Qatar onderhouden. "Het Westen kan en moet veel meer druk op ze uitoefenen en onmiddellijk de vrijlating van gijzelaars bewerkstelligen."
Qatar was al niet blij met Israël nadat een filmpje was uitgelekt waarin Netanyahu de bemiddeling van Qatar "problematisch" noemde. Het land heeft samen met Egypte een belangrijke rol gespeeld in de zeven dagen durende gevechtspauze in november. Internationaal wordt juist breed gevraagd om de gevechten te onderbreken, in ieder geval om humanitaire hulp te kunnen verlenen.
"Als deze opmerkingen bevestigd worden zijn ze onverantwoordelijk en destructief voor de inspanningen om de levens van onschuldige mensen te redden, maar niet verrassend", zei woordvoerder van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken Majed al-Ansari op X.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
27 minuten geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
1 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.
3 uur geledenCHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
6 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
8 uur geleden