
Israëlische minister verwelkomt Amerikaanse sancties tegen ICC
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Gideon Saar, heeft de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC) verwelkomd. De acties van het hof in Den Haag "zijn immoreel en hebben geen juridische basis", aldus de minister in een verklaring op X.
Saar schrijft dat het ICC "agressief jaagt op de gekozen leiders van Israël, de enige democratie in het Midden-Oosten". Hij wijst erop dat Israël en de Verenigde Staten niet zijn aangesloten bij het Statuut van Rome. Dat betekent dat ze het ICC niet erkennen, in tegenstelling tot de 125 andere landen. Saar omschrijft Israël en de VS als "bloeiende democratieën met legers die zich strikt houden aan het internationaal recht" en beschuldigt het ICC van het ondermijnen van het internationaal recht.
Het ICC vaardigde vorig jaar arrestatiebevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de toenmalige minister van Defensie, Yoav Gallant. Zij worden verdacht van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid in de Gazastrook. Er werden ook arrestatiebevelen uitgevaardigd voor leiders van Hamas, maar die zijn niet meer in leven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron meldt dat de Verenigde Staten een voorgesteld staakt-het-vuren tussen Oekraïne en Rusland zullen monitoren. Macron en een aantal andere Europese leiders belden zaterdag met de Amerikaanse president Donald Trump en volgens hen steunt hij het idee dat het dertigdaagse bestand maandag moet ingaan. Zo niet, zullen de Europeanen en de VS "enorme" sancties opleggen aan Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onmiddellijk en volledig staakt-het-vuren tussen India en Pakistan aangekondigd. Volgens Trump hebben de Verenigde Staten de hele nacht bemiddeld bij gesprekken tussen de twee landen, die elkaar de afgelopen week hebben aangevallen met raketten en drones. India en Pakistan bevestigen dat er een bestand is.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in een eerste bijeenkomst met alle kardinalen gezegd dat hij de lijn van zijn voorganger Franciscus wil voortzetten. Ook vertelde hij waarom hij heeft gekozen voor de naam Leo.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne en zijn bondgenoten willen dat het bestand met Rusland maandag ingaat, meldt minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Hij schrijft op X na een overleg van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen dat de tijd rijp is voor een "onvoorwaardelijk staakt-het-vuren op land, in de lucht en op zee voor ten minste dertig dagen".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.
3 uur geledenVILANOVA I LA GELTRÚ (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben 160.000 mensen in de buurt van Barcelona opgeroepen om voorlopig binnen te blijven. Door een brand in een industriële opslagplaats is er een giftige wolk ontstaan in de omgeving.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft voor het eerst asielzoekers aan de grens geweerd sinds het ingaan van het strengere migratiebeleid. Vier Afghanen die via Luxemburg het land binnenkwamen, zijn volgens de politie teruggestuurd.
5 uur geleden