Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister verwelkomt Amerikaanse sancties tegen ICC

Israëlische minister verwelkomt Amerikaanse sancties tegen ICC

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Gideon Saar, heeft de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC) verwelkomd. De acties van het hof in Den Haag "zijn immoreel en hebben geen juridische basis", aldus de minister in een verklaring op X.

Saar schrijft dat het ICC "agressief jaagt op de gekozen leiders van Israël, de enige democratie in het Midden-Oosten". Hij wijst erop dat Israël en de Verenigde Staten niet zijn aangesloten bij het Statuut van Rome. Dat betekent dat ze het ICC niet erkennen, in tegenstelling tot de 125 andere landen. Saar omschrijft Israël en de VS als "bloeiende democratieën met legers die zich strikt houden aan het internationaal recht" en beschuldigt het ICC van het ondermijnen van het internationaal recht.

Het ICC vaardigde vorig jaar arrestatiebevelen uit tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de toenmalige minister van Defensie, Yoav Gallant. Zij worden verdacht van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid in de Gazastrook. Er werden ook arrestatiebevelen uitgevaardigd voor leiders van Hamas, maar die zijn niet meer in leven.

Meer uit Buitenland

Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

47 minuten geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

1 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

3 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

4 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

5 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

5 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

5 uur geleden