Israëlische minister Smotrich wil om bestand uit coalitie stappen
JERUZALEM (ANP/AFP) - De ultrarechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich is tegen het bestand tussen Israël en Hamas en dreigt uit de coalitie te stappen als de strijd wordt gestaakt. Dat zei hij in een verklaring.
"De deal is slecht en gevaarlijk voor de veiligheid van Israël. We zullen alleen in de regering blijven als er absolute zekerheid is dat we de strijd hervatten met grote intensiteit", zei Smotrich tegen radiozender GLZ Radio.
Ook de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir is fel tegenstander van een deal met Hamas. Dinsdag zei de geestesgenoot van Smotrich dat hij het afgelopen jaar "keer op keer" een bestand tegenhield. Volgens Israëlische media is de huidige overeenkomst niet veel anders dan eerdere ontwerpovereenkomsten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
5 uur geleden