Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister roept UNRWA-chef Lazzarini op af te treden

Israëlische minister roept UNRWA-chef Lazzarini op af te treden

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken heeft het hoofd van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeroepen af te treden. "Meneer Lazzarini, neem alstublieft ontslag", schreef Israel Katz op X. De oproep van Katz komt nadat twaalf medewerkers van UNRWA zijn beschuldigd van betrokkenheid bij de aanvallen van Hamas op Israël op 7 oktober.

UNRWA-chef Philippe Lazzarini heeft eerder gewaarschuwd dat de hulp van de organisatie in Gaza op het punt staat te stoppen nadat verschillende landen, waaronder Nederland, hun financiële steun hebben opgeschort. De Israëlische regeringswoordvoerder Eylon Levy beschuldigde de UNRWA er ook van een "Hamas-front" te zijn. "Het dekt letterlijk Hamas", meldde hij op X.

De VS, Canada, Nederland, Verenigde Koninkrijk, Italië, Finland, Zwitserland en Duitsland hebben na de beschuldigingen tegen de medewerkers betalingen aan de VN-organisatie stilgelegd. UNRWA heeft een onderzoek ingesteld naar de aantijgingen. Tijdens de Hamas-aanvallen op 7 oktober vielen ongeveer 1200 doden.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

51 minuten geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

2 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

5 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

5 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

6 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

7 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

7 uur geleden