Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister roept UNRWA-chef Lazzarini op af te treden

Israëlische minister roept UNRWA-chef Lazzarini op af te treden

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken heeft het hoofd van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeroepen af te treden. "Meneer Lazzarini, neem alstublieft ontslag", schreef Israel Katz op X. De oproep van Katz komt nadat twaalf medewerkers van UNRWA zijn beschuldigd van betrokkenheid bij de aanvallen van Hamas op Israël op 7 oktober.

UNRWA-chef Philippe Lazzarini heeft eerder gewaarschuwd dat de hulp van de organisatie in Gaza op het punt staat te stoppen nadat verschillende landen, waaronder Nederland, hun financiële steun hebben opgeschort. De Israëlische regeringswoordvoerder Eylon Levy beschuldigde de UNRWA er ook van een "Hamas-front" te zijn. "Het dekt letterlijk Hamas", meldde hij op X.

De VS, Canada, Nederland, Verenigde Koninkrijk, Italië, Finland, Zwitserland en Duitsland hebben na de beschuldigingen tegen de medewerkers betalingen aan de VN-organisatie stilgelegd. UNRWA heeft een onderzoek ingesteld naar de aantijgingen. Tijdens de Hamas-aanvallen op 7 oktober vielen ongeveer 1200 doden.

Meer uit Buitenland

Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

10 minuten geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

1 uur geleden
Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

6 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

7 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

8 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

9 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

10 uur geleden