Israëlische minister roept UNRWA-chef Lazzarini op af te treden
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken heeft het hoofd van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeroepen af te treden. "Meneer Lazzarini, neem alstublieft ontslag", schreef Israel Katz op X. De oproep van Katz komt nadat twaalf medewerkers van UNRWA zijn beschuldigd van betrokkenheid bij de aanvallen van Hamas op Israël op 7 oktober.
UNRWA-chef Philippe Lazzarini heeft eerder gewaarschuwd dat de hulp van de organisatie in Gaza op het punt staat te stoppen nadat verschillende landen, waaronder Nederland, hun financiële steun hebben opgeschort. De Israëlische regeringswoordvoerder Eylon Levy beschuldigde de UNRWA er ook van een "Hamas-front" te zijn. "Het dekt letterlijk Hamas", meldde hij op X.
De VS, Canada, Nederland, Verenigde Koninkrijk, Italië, Finland, Zwitserland en Duitsland hebben na de beschuldigingen tegen de medewerkers betalingen aan de VN-organisatie stilgelegd. UNRWA heeft een onderzoek ingesteld naar de aantijgingen. Tijdens de Hamas-aanvallen op 7 oktober vielen ongeveer 1200 doden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
5 uur geleden