Israëlische minister pleit voor halvering bevolking Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft gezegd dat Israël de Gazastrook moet bezetten en de Palestijnse bevolking moet halveren door "vrijwillige emigratie".
"We kunnen en moeten de Gazastrook veroveren, we moeten niet bang zijn voor dat woord", zei Smotrich maandagavond op een evenement, georganiseerd door de overkoepelende raad van kolonisten op de Westelijke Jordaanoever Yesha.
Volgens de minister is er "een unieke gelegenheid met de nieuwe regering". Daarmee verwijst hij naar de herverkiezing van de Amerikaanse voormalige president Donald Trump. Volgens Smotrich kan de bevolking van Gaza in twee jaar zijn gehalveerd.
Opschudding
De minister van Financiën leidt de ultranationalistische partij Religieus Zionisme en heeft met zijn uitspraken opnieuw opschudding veroorzaakt. Zo zei hij in augustus dat het gerechtvaardigd zou zijn om 2 miljoen Gazanen van honger te laten omkomen om de gijzelaars die nog in handen van Hamas zijn te bevrijden.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de terugkeer van Joodse kolonisten naar Gaza verworpen. Israël hield Gaza bezet tot 2005. Sinds 2007 is Hamas er aan de macht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
1 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden