Israëlische minister pleit voor halvering bevolking Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft gezegd dat Israël de Gazastrook moet bezetten en de Palestijnse bevolking moet halveren door "vrijwillige emigratie".
"We kunnen en moeten de Gazastrook veroveren, we moeten niet bang zijn voor dat woord", zei Smotrich maandagavond op een evenement, georganiseerd door de overkoepelende raad van kolonisten op de Westelijke Jordaanoever Yesha.
Volgens de minister is er "een unieke gelegenheid met de nieuwe regering". Daarmee verwijst hij naar de herverkiezing van de Amerikaanse voormalige president Donald Trump. Volgens Smotrich kan de bevolking van Gaza in twee jaar zijn gehalveerd.
Opschudding
De minister van Financiën leidt de ultranationalistische partij Religieus Zionisme en heeft met zijn uitspraken opnieuw opschudding veroorzaakt. Zo zei hij in augustus dat het gerechtvaardigd zou zijn om 2 miljoen Gazanen van honger te laten omkomen om de gijzelaars die nog in handen van Hamas zijn te bevrijden.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de terugkeer van Joodse kolonisten naar Gaza verworpen. Israël hield Gaza bezet tot 2005. Sinds 2007 is Hamas er aan de macht.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
7 uur geleden