Israëlische minister pleit voor halvering bevolking Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft gezegd dat Israël de Gazastrook moet bezetten en de Palestijnse bevolking moet halveren door "vrijwillige emigratie".
"We kunnen en moeten de Gazastrook veroveren, we moeten niet bang zijn voor dat woord", zei Smotrich maandagavond op een evenement, georganiseerd door de overkoepelende raad van kolonisten op de Westelijke Jordaanoever Yesha.
Volgens de minister is er "een unieke gelegenheid met de nieuwe regering". Daarmee verwijst hij naar de herverkiezing van de Amerikaanse voormalige president Donald Trump. Volgens Smotrich kan de bevolking van Gaza in twee jaar zijn gehalveerd.
Opschudding
De minister van Financiën leidt de ultranationalistische partij Religieus Zionisme en heeft met zijn uitspraken opnieuw opschudding veroorzaakt. Zo zei hij in augustus dat het gerechtvaardigd zou zijn om 2 miljoen Gazanen van honger te laten omkomen om de gijzelaars die nog in handen van Hamas zijn te bevrijden.
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de terugkeer van Joodse kolonisten naar Gaza verworpen. Israël hield Gaza bezet tot 2005. Sinds 2007 is Hamas er aan de macht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
54 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
8 uur geleden