Israëlische minister: oorlog tegen Hezbollah gaat door
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft in een overleg met hoge militairen opnieuw benadrukt dat de strijd tegen Hezbollah onverminderd doorgaat. "We komen niet tot een staakt-het-vuren, we halen onze voet niet van het pedaal en we zullen geen enkele overeenkomst toestaan die niet ook over het bereiken van onze oorlogsdoelen gaat", zei Katz.
De minister deed zijn uitspraken tijdens een tour in het noordelijke grensgebied met Libanon. "We zullen Hezbollah overal blijven aanvallen."
Woensdagmiddag klonk in het noorden en midden van Israël het luchtalarm. De Israëlische krijgsmacht meldde dat dat te maken had met de lancering van zeker vijf raketten vanuit Libanon. Een deel daarvan zou uit de lucht geschoten zijn, andere stortten neer.
Eerder op de middag claimde Hezbollah nog een aanval met drones uitgevoerd te hebben op het hoofdkwartier van de Israëlische krijgsmacht. Die krijgsmacht heeft ook melding gemaakt van tientallen projectielen en drones, maar noemde niet wat het doelwit was. Er zouden geen gewonden zijn.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
11 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
14 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
15 uur geleden