Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister: oorlog tegen Hezbollah gaat door

Israëlische minister: oorlog tegen Hezbollah gaat door

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft in een overleg met hoge militairen opnieuw benadrukt dat de strijd tegen Hezbollah onverminderd doorgaat. "We komen niet tot een staakt-het-vuren, we halen onze voet niet van het pedaal en we zullen geen enkele overeenkomst toestaan die niet ook over het bereiken van onze oorlogsdoelen gaat", zei Katz.

De minister deed zijn uitspraken tijdens een tour in het noordelijke grensgebied met Libanon. "We zullen Hezbollah overal blijven aanvallen."

Woensdagmiddag klonk in het noorden en midden van Israël het luchtalarm. De Israëlische krijgsmacht meldde dat dat te maken had met de lancering van zeker vijf raketten vanuit Libanon. Een deel daarvan zou uit de lucht geschoten zijn, andere stortten neer.

Eerder op de middag claimde Hezbollah nog een aanval met drones uitgevoerd te hebben op het hoofdkwartier van de Israëlische krijgsmacht. Die krijgsmacht heeft ook melding gemaakt van tientallen projectielen en drones, maar noemde niet wat het doelwit was. Er zouden geen gewonden zijn.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

50 minuten geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

51 minuten geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

2 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

3 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

3 uur geleden
Duizenden geëvacueerd in Toscane om bosbranden

PISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.

3 uur geleden
Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

4 uur geleden