Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister: oorlog tegen Hezbollah gaat door

Israëlische minister: oorlog tegen Hezbollah gaat door

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft in een overleg met hoge militairen opnieuw benadrukt dat de strijd tegen Hezbollah onverminderd doorgaat. "We komen niet tot een staakt-het-vuren, we halen onze voet niet van het pedaal en we zullen geen enkele overeenkomst toestaan die niet ook over het bereiken van onze oorlogsdoelen gaat", zei Katz.

De minister deed zijn uitspraken tijdens een tour in het noordelijke grensgebied met Libanon. "We zullen Hezbollah overal blijven aanvallen."

Woensdagmiddag klonk in het noorden en midden van Israël het luchtalarm. De Israëlische krijgsmacht meldde dat dat te maken had met de lancering van zeker vijf raketten vanuit Libanon. Een deel daarvan zou uit de lucht geschoten zijn, andere stortten neer.

Eerder op de middag claimde Hezbollah nog een aanval met drones uitgevoerd te hebben op het hoofdkwartier van de Israëlische krijgsmacht. Die krijgsmacht heeft ook melding gemaakt van tientallen projectielen en drones, maar noemde niet wat het doelwit was. Er zouden geen gewonden zijn.

Meer uit Buitenland

Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

1 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

1 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

1 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

2 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

3 uur geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

3 uur geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

3 uur geleden