Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister Gallant: dichter bij deal dan ooit tevoren

Israëlische minister Gallant: dichter bij deal dan ooit tevoren

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant zegt dat zijn land "dichter dan ooit tevoren" bij een deal staat over de terugkeer van de gijzelaars die Hamas vasthoudt, schrijven meerdere lokale media. Gallant zou de uitspraken hebben gedaan tegen een groep familieleden van gijzelaars.

Eerder op donderdag werd bekend dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een onderhandelingsteam uitstuurt om te praten over de vrijlating van de gijzelaars. De delegatie zou volgens de Israëlische televisiezender Channel 12 worden geleid door het hoofd van de Israëlische geheime dienst Mossad.

Wel is nog onduidelijk waar het team naartoe gaat en wanneer de delegatie met bemiddelaars gaat praten. Eerdere onderhandelingen vonden plaats in Caïro en Doha.

Eerdere deal

Netanyahu heeft de Amerikaanse president Joe Biden telefonisch op de hoogte gesteld van zijn besluit over het onderhandelingsteam. Israël maakte woensdagavond bekend een reactie van Hamas op het jongste vredesvoorstel te bestuderen. Netanyahu houdt donderdagavond overleg hierover met zijn veiligheidskabinet.

Sinds de uitbraak van de oorlog in de Gazastrook vorig jaar oktober zijn Hamas en Israël er één keer in geslaagd een deal te sluiten. Dat akkoord omvatte een tijdelijk staakt-het-vuren en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in ruil voor Palestijnse gevangenen. Egypte, Qatar en de Verenigde Staten waren toen bemiddelaars.

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

3 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

5 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

7 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

9 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

10 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

12 uur geleden