Israëlische minister dreigt met vernietiging van Gaza-Stad
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft vrijdag gedreigd Gaza-Stad te vernietigen als Hamas niet instemt met het vrijlaten van alle gijzelaars en het beëindigen van de oorlog op Israëls voorwaarden. Israël is een nieuwe aanval begonnen op Gaza-Stad, waar bijna 1 miljoen Palestijnen wonen, en wil de stad innemen.
"Binnenkort zullen de poorten van de hel zich openen boven de hoofden van Hamas' moordenaars en verkrachters in Gaza, totdat ze instemmen met Israëls voorwaarden om de oorlog te beëindigen, voornamelijk de vrijlating van alle gijzelaars en hun ontwapening", aldus de minister op sociale media.
Als Hamas niet instemt, "zal Gaza, de hoofdstad van Hamas, veranderen in Rafah en Beit Hanoun". Israël heeft deze Gazaanse steden tijdens eerdere operaties grotendeels verwoest. De plannen om de gevechten uit te breiden en Gaza-Stad in te nemen hebben zowel internationaal als in eigen land tot felle kritiek geleid.
Onderhandelingen
Bemiddelaars wachten intussen op een officiële reactie van Israël op het jongste voorstel voor een bestand in Gaza. Hamas ging eerder deze week akkoord. Het plan omvat onder meer een staakt-het-vuren van zestig dagen en de vrijlating van de helft van de gijzelaars.
Premier Benjamin Netanyahu maakte donderdag bekend dat hij opdracht heeft gegeven om de onderhandelingen met Hamas te hervatten. Deze moeten leiden tot de vrijlating van de laatste vijftig gijzelaars in Gaza. Volgens Israël zijn 28 van hen niet meer in leven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
12 uur geleden