Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, naar eigen zeggen voor een gebed voor onder anderen de gijzelaars in de Gazastrook. Joden mogen er volgens de afspraken niet bidden.

Het terrein geldt voor zowel moslims als joden als een van de heiligste plekken. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Dat komt doordat de Tempelberg, waar onder meer de moskee op staat, officieel onder het Palestijnse gezag valt. Onder anderen de ultranationalistische Ben-Gvir wil af van deze al decennia geldende regeling.

"Ik ben naar onze heilige plaats gegaan om te bidden voor het welzijn van onze militairen, de snelle terugkeer van alle gijzelaars en een totale overwinning te behalen met Gods hulp", schreef Ben-Gvir op het platform X. De minister deelde ook een foto van zichzelf op de Tempelberg, maar geen beelden van hemzelf waarop hij bidt.

Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu kwam daarna direct met een verklaring waarin het officiële Israëlische standpunt werd herhaald en dat is de handhaving van de huidige situatie.

Meer uit Buitenland

Hegseth: we zijn pas net begonnen in Iran, zullen nu doorstoten

WASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.

2 minuten geleden
Hegseth: leider Iraanse groep achter moordcomplot Trump is dood

WASHINGTON (ANP) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.

19 minuten geleden
VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.

40 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

44 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

52 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

59 minuten geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

2 uur geleden