Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, naar eigen zeggen voor een gebed voor onder anderen de gijzelaars in de Gazastrook. Joden mogen er volgens de afspraken niet bidden.

Het terrein geldt voor zowel moslims als joden als een van de heiligste plekken. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Dat komt doordat de Tempelberg, waar onder meer de moskee op staat, officieel onder het Palestijnse gezag valt. Onder anderen de ultranationalistische Ben-Gvir wil af van deze al decennia geldende regeling.

"Ik ben naar onze heilige plaats gegaan om te bidden voor het welzijn van onze militairen, de snelle terugkeer van alle gijzelaars en een totale overwinning te behalen met Gods hulp", schreef Ben-Gvir op het platform X. De minister deelde ook een foto van zichzelf op de Tempelberg, maar geen beelden van hemzelf waarop hij bidt.

Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu kwam daarna direct met een verklaring waarin het officiële Israëlische standpunt werd herhaald en dat is de handhaving van de huidige situatie.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

1 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

2 uur geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

3 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

4 uur geleden
Oekraïne meldt droneaanval op kernopslag bij Tsjernobyl

KYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.

6 uur geleden
Meer dan miljoen bezoekers bij pauselijke mis in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.

6 uur geleden
VS bezorgd om toegenomen spionage door Israël

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.

7 uur geleden