Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, naar eigen zeggen voor een gebed voor onder anderen de gijzelaars in de Gazastrook. Joden mogen er volgens de afspraken niet bidden.

Het terrein geldt voor zowel moslims als joden als een van de heiligste plekken. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Dat komt doordat de Tempelberg, waar onder meer de moskee op staat, officieel onder het Palestijnse gezag valt. Onder anderen de ultranationalistische Ben-Gvir wil af van deze al decennia geldende regeling.

"Ik ben naar onze heilige plaats gegaan om te bidden voor het welzijn van onze militairen, de snelle terugkeer van alle gijzelaars en een totale overwinning te behalen met Gods hulp", schreef Ben-Gvir op het platform X. De minister deelde ook een foto van zichzelf op de Tempelberg, maar geen beelden van hemzelf waarop hij bidt.

Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu kwam daarna direct met een verklaring waarin het officiële Israëlische standpunt werd herhaald en dat is de handhaving van de huidige situatie.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

36 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

6 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

6 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden