Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, naar eigen zeggen voor een gebed voor onder anderen de gijzelaars in de Gazastrook. Joden mogen er volgens de afspraken niet bidden.
Het terrein geldt voor zowel moslims als joden als een van de heiligste plekken. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Dat komt doordat de Tempelberg, waar onder meer de moskee op staat, officieel onder het Palestijnse gezag valt. Onder anderen de ultranationalistische Ben-Gvir wil af van deze al decennia geldende regeling.
"Ik ben naar onze heilige plaats gegaan om te bidden voor het welzijn van onze militairen, de snelle terugkeer van alle gijzelaars en een totale overwinning te behalen met Gods hulp", schreef Ben-Gvir op het platform X. De minister deelde ook een foto van zichzelf op de Tempelberg, maar geen beelden van hemzelf waarop hij bidt.
Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu kwam daarna direct met een verklaring waarin het officiële Israëlische standpunt werd herhaald en dat is de handhaving van de huidige situatie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
53 minuten geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
1 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
1 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
1 uur geledenKRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.
2 uur geledenTOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.
5 uur geleden