Israëlische minister bezoekt Tempelberg voor gebed
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan het terrein van de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem, naar eigen zeggen voor een gebed voor onder anderen de gijzelaars in de Gazastrook. Joden mogen er volgens de afspraken niet bidden.
Het terrein geldt voor zowel moslims als joden als een van de heiligste plekken. Op dit moment is het alleen voor moslims toegestaan om op het terrein te bidden. Dat komt doordat de Tempelberg, waar onder meer de moskee op staat, officieel onder het Palestijnse gezag valt. Onder anderen de ultranationalistische Ben-Gvir wil af van deze al decennia geldende regeling.
"Ik ben naar onze heilige plaats gegaan om te bidden voor het welzijn van onze militairen, de snelle terugkeer van alle gijzelaars en een totale overwinning te behalen met Gods hulp", schreef Ben-Gvir op het platform X. De minister deelde ook een foto van zichzelf op de Tempelberg, maar geen beelden van hemzelf waarop hij bidt.
Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu kwam daarna direct met een verklaring waarin het officiële Israëlische standpunt werd herhaald en dat is de handhaving van de huidige situatie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
7 uur geleden