Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir zegt zich terug te trekken uit het kabinet als de plannen voor een bestand in Gaza worden doorgezet. Hij zegt dat een staakt-het-vuren een overwinning betekent voor Hamas, de Israëlische veiligheid in gevaar brengt en bovendien in strijd is met de doelen voor de oorlog.
Ben-Gvir noemt de afspraken over een bestand "vreselijk". Volgens hem wordt met de overeenkomst alle vooruitgang die geboekt is in de oorlog tegen Hamas ongedaan gemaakt. Bovendien zijn de doelen voor de oorlog nog niet bereikt.
Het zou "rampzalig" zijn als de Israëlische krijgsmacht zich terugtrekt uit het grensgebied tussen Gaza en Egypte, aldus Ben-Gvir. Volgens de minister moet de hulpverlening aan de Gazastrook zelfs volledig stilgelegd worden zolang de gijzelaars niet zijn vrijgelaten.
Ben-Gvir is naast minister de leider van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Het Israëlische kabinet moet nog instemmen met het bestand.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
12 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
1 dag geleden