Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen

Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir zegt zich terug te trekken uit het kabinet als de plannen voor een bestand in Gaza worden doorgezet. Hij zegt dat een staakt-het-vuren een overwinning betekent voor Hamas, de Israëlische veiligheid in gevaar brengt en bovendien in strijd is met de doelen voor de oorlog.

Ben-Gvir noemt de afspraken over een bestand "vreselijk". Volgens hem wordt met de overeenkomst alle vooruitgang die geboekt is in de oorlog tegen Hamas ongedaan gemaakt. Bovendien zijn de doelen voor de oorlog nog niet bereikt.

Het zou "rampzalig" zijn als de Israëlische krijgsmacht zich terugtrekt uit het grensgebied tussen Gaza en Egypte, aldus Ben-Gvir. Volgens de minister moet de hulpverlening aan de Gazastrook zelfs volledig stilgelegd worden zolang de gijzelaars niet zijn vrijgelaten.

Ben-Gvir is naast minister de leider van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Het Israëlische kabinet moet nog instemmen met het bestand.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

46 minuten geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

1 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

1 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

1 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

3 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

5 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

8 uur geleden