Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen

Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir zegt zich terug te trekken uit het kabinet als de plannen voor een bestand in Gaza worden doorgezet. Hij zegt dat een staakt-het-vuren een overwinning betekent voor Hamas, de Israëlische veiligheid in gevaar brengt en bovendien in strijd is met de doelen voor de oorlog.

Ben-Gvir noemt de afspraken over een bestand "vreselijk". Volgens hem wordt met de overeenkomst alle vooruitgang die geboekt is in de oorlog tegen Hamas ongedaan gemaakt. Bovendien zijn de doelen voor de oorlog nog niet bereikt.

Het zou "rampzalig" zijn als de Israëlische krijgsmacht zich terugtrekt uit het grensgebied tussen Gaza en Egypte, aldus Ben-Gvir. Volgens de minister moet de hulpverlening aan de Gazastrook zelfs volledig stilgelegd worden zolang de gijzelaars niet zijn vrijgelaten.

Ben-Gvir is naast minister de leider van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Het Israëlische kabinet moet nog instemmen met het bestand.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

2 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

5 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

5 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

5 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

7 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

8 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

8 uur geleden