Israëlische minister Ben-Gvir dreigt uit kabinet te stappen
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir zegt zich terug te trekken uit het kabinet als de plannen voor een bestand in Gaza worden doorgezet. Hij zegt dat een staakt-het-vuren een overwinning betekent voor Hamas, de Israëlische veiligheid in gevaar brengt en bovendien in strijd is met de doelen voor de oorlog.
Ben-Gvir noemt de afspraken over een bestand "vreselijk". Volgens hem wordt met de overeenkomst alle vooruitgang die geboekt is in de oorlog tegen Hamas ongedaan gemaakt. Bovendien zijn de doelen voor de oorlog nog niet bereikt.
Het zou "rampzalig" zijn als de Israëlische krijgsmacht zich terugtrekt uit het grensgebied tussen Gaza en Egypte, aldus Ben-Gvir. Volgens de minister moet de hulpverlening aan de Gazastrook zelfs volledig stilgelegd worden zolang de gijzelaars niet zijn vrijgelaten.
Ben-Gvir is naast minister de leider van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Het Israëlische kabinet moet nog instemmen met het bestand.
Meer uit Buitenland
ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
51 minuten geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
11 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - In het onderzoek naar Andrew Mountbatten-Windsor wordt nu ook contact gezocht met (oud-)agenten die werkten met de Britse oud-prins. Dat meldt de Metropolitan Police volgens de BBC. Het gaat volgens het korps om medewerkers die "nauw hebben samengewerkt, in een beveiligende rol" met Andrew. Hen wordt gevraagd of ze tijdens hun werkzaamheden iets hebben meegekregen dat mogelijk relevant kan zijn voor het onderzoek naar Mountbatten-Windsor.
12 uur geleden