Israëlische minister Ben-Gvir bezoekt Tempelberg
JERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.
De minister nam een video op waarin hij zei dat Hamas beelden van Israëlische gijzelaars gebruikt om Israël onder druk te zetten. Hij reageerde daarop door te pleiten voor de bezetting van Gaza en het uitroepen van volledige Israëlische soevereiniteit over het gebied. Volgens Ben-Gvir moet de Palestijnse bevolking "aangemoedigd worden om vrijwillig te emigreren".
Ben-Gvir zou er ook hebben gebeden, wat niet is toegestaan. Zijn bezoek viel samen met Tisha b'Av, een Joodse vastendag ter herdenking van de verwoesting van twee tempels die op de Tempelberg zouden hebben gestaan. De locatie is voor zowel joden als moslims heilig. Haram al-Sharif, zoals moslims de Tempelberg noemen, valt onder islamitisch bestuur. Alleen moslims mogen er bidden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
13 uur geleden