Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

JENIN (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stad Jenin en het bijbehorende vluchtelingenkamp op de bezette Westelijke Jordaanoever na tien dagen verlaten, bericht het Palestijnse persbureau Wafa. Dat meldt ook dat het Palestijnse gezondheidsministerie heeft bekendgemaakt dat 21 mensen zijn gedood tijdens de operatie.

Volgens Wafa zijn de militairen vrijdag in de vroege ochtend weggegaan. Het Israëlische leger zei vrijdag "terrorismebestrijdingsactiviteiten in de omgeving van Jenin te hebben uitgevoerd". Het bevestigde de terugtrekking niet, maar zei dat "Israëlische veiligheidstroepen blijven optreden om het doel van hun terrorismebestrijdingsoperatie te bereiken". Mensen in het gebied zijn volgens Wafa bang dat de militairen weer terugkeren.

Israël begon vorige week met de grootste operatie op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook. Vooral rond Jenin en het naastgelegen vluchtelingenkamp werd flink gevochten. Een getuige meldt aan persbureau Reuters dat het Israëlische leger tijdens de inval grote schade heeft toegebracht aan de infrastructuur.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

2 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

3 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

3 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

3 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

5 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

5 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

5 uur geleden