Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

JENIN (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stad Jenin en het bijbehorende vluchtelingenkamp op de bezette Westelijke Jordaanoever na tien dagen verlaten, bericht het Palestijnse persbureau Wafa. Dat meldt ook dat het Palestijnse gezondheidsministerie heeft bekendgemaakt dat 21 mensen zijn gedood tijdens de operatie.

Volgens Wafa zijn de militairen vrijdag in de vroege ochtend weggegaan. Het Israëlische leger zei vrijdag "terrorismebestrijdingsactiviteiten in de omgeving van Jenin te hebben uitgevoerd". Het bevestigde de terugtrekking niet, maar zei dat "Israëlische veiligheidstroepen blijven optreden om het doel van hun terrorismebestrijdingsoperatie te bereiken". Mensen in het gebied zijn volgens Wafa bang dat de militairen weer terugkeren.

Israël begon vorige week met de grootste operatie op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook. Vooral rond Jenin en het naastgelegen vluchtelingenkamp werd flink gevochten. Een getuige meldt aan persbureau Reuters dat het Israëlische leger tijdens de inval grote schade heeft toegebracht aan de infrastructuur.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

3 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

5 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

7 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

10 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

16 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

16 uur geleden