Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin
JENIN (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stad Jenin en het bijbehorende vluchtelingenkamp op de bezette Westelijke Jordaanoever na tien dagen verlaten, bericht het Palestijnse persbureau Wafa. Dat meldt ook dat het Palestijnse gezondheidsministerie heeft bekendgemaakt dat 21 mensen zijn gedood tijdens de operatie.
Volgens Wafa zijn de militairen vrijdag in de vroege ochtend weggegaan. Het Israëlische leger zei vrijdag "terrorismebestrijdingsactiviteiten in de omgeving van Jenin te hebben uitgevoerd". Het bevestigde de terugtrekking niet, maar zei dat "Israëlische veiligheidstroepen blijven optreden om het doel van hun terrorismebestrijdingsoperatie te bereiken". Mensen in het gebied zijn volgens Wafa bang dat de militairen weer terugkeren.
Israël begon vorige week met de grootste operatie op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook. Vooral rond Jenin en het naastgelegen vluchtelingenkamp werd flink gevochten. Een getuige meldt aan persbureau Reuters dat het Israëlische leger tijdens de inval grote schade heeft toegebracht aan de infrastructuur.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
1 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
10 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
10 uur geleden