Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin

JENIN (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stad Jenin en het bijbehorende vluchtelingenkamp op de bezette Westelijke Jordaanoever na tien dagen verlaten, bericht het Palestijnse persbureau Wafa. Dat meldt ook dat het Palestijnse gezondheidsministerie heeft bekendgemaakt dat 21 mensen zijn gedood tijdens de operatie.

Volgens Wafa zijn de militairen vrijdag in de vroege ochtend weggegaan. Het Israëlische leger zei vrijdag "terrorismebestrijdingsactiviteiten in de omgeving van Jenin te hebben uitgevoerd". Het bevestigde de terugtrekking niet, maar zei dat "Israëlische veiligheidstroepen blijven optreden om het doel van hun terrorismebestrijdingsoperatie te bereiken". Mensen in het gebied zijn volgens Wafa bang dat de militairen weer terugkeren.

Israël begon vorige week met de grootste operatie op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook. Vooral rond Jenin en het naastgelegen vluchtelingenkamp werd flink gevochten. Een getuige meldt aan persbureau Reuters dat het Israëlische leger tijdens de inval grote schade heeft toegebracht aan de infrastructuur.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen door hevige Russische droneaanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt Mykola Kalashnyk, een Oekraïense topmilitair, op Telegram.

1 uur geleden
Noord-Korea arresteert ingenieur na mislukte doop marineschip

CHONGJIN (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de hoofdingenieur van de Chongjin-scheepswerf gearresteerd en opgesloten, omdat die verantwoordelijk wordt gehouden voor de mislukte tewaterlating van een nieuwe torpedobootjager, melden staatsmedia van het land.

4 uur geleden
Oekraïense topmilitair: nieuwe Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Een Oekraïense topmilitair heeft op Telegram gewaarschuwd voor nieuwe grootschalige Russische droneaanvallen op Kyiv. Hij stelde in de nacht van zaterdag op zondag dat er al minstens tien drones boven de Oekraïense hoofdstad vlogen en zei te verwachten dat er later in de nacht nog meer zullen volgen.

7 uur geleden
Aanval Israël doodt 9 kinderen van artsenechtpaar in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval in de zuidelijke stad Khan Younis zijn negen kinderen van een getrouwd artsenpaar om het leven gekomen, meldt de burgerbescherming in Gaza. Enkele lichamen werden in verkoolde staat aangetroffen in het huis van de artsen Hamdi al-Najjar en Alaa al-Najjar.

10 uur geleden
Iraanse film It Was Just an Accident wint Gouden Palm

CANNES (ANP/AFP) - De film It Was Just an Accident heeft de Gouden Palm gewonnen op het Filmfestival van Cannes. De Iraanse film van schrijver en regisseur Jafar Panahi sleepte zaterdag de prestigieuze prijs in de wacht De film gaat over vijf Iraanse mensen die een man tegenkomen die hen vermoedelijk martelde in de gevangenis.

12 uur geleden
VN-hulporganisatie: acute ondervoeding bij 70.000 kinderen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) stelt dat meer dan 70.000 kinderen in Gaza te kampen hebben met acute ondervoeding. Volgens de VN-hulporganisatie komt dat doordat Israël slechts een minieme hoeveelheid hulp het verwoeste gebied binnenlaat.

13 uur geleden
Stroomstoring aan Middellandse Zeekust bij Cannes voorbij

CANNES/NICE (ANP) - De stroomuitval die een reeks gemeenten aan de Franse Rivièra in het departement Alpes-Maritimes zaterdag heeft getroffen, is volgens de betrokken elektriciteitsmaatschappijen en autoriteiten helemaal voorbij. Door brandstichting in een distributiepost in de nacht en de vernieling van drie pijlers van een hoogspanningsmast in de ochtend, kwamen 160.000 huishoudens zonder stroom te zitten in een kuststreek bij Cannes en Antibes.

14 uur geleden