Israëlische militairen volgens Palestijnse media weg uit Jenin
JENIN (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger heeft de stad Jenin en het bijbehorende vluchtelingenkamp op de bezette Westelijke Jordaanoever na tien dagen verlaten, bericht het Palestijnse persbureau Wafa. Dat meldt ook dat het Palestijnse gezondheidsministerie heeft bekendgemaakt dat 21 mensen zijn gedood tijdens de operatie.
Volgens Wafa zijn de militairen vrijdag in de vroege ochtend weggegaan. Het Israëlische leger zei vrijdag "terrorismebestrijdingsactiviteiten in de omgeving van Jenin te hebben uitgevoerd". Het bevestigde de terugtrekking niet, maar zei dat "Israëlische veiligheidstroepen blijven optreden om het doel van hun terrorismebestrijdingsoperatie te bereiken". Mensen in het gebied zijn volgens Wafa bang dat de militairen weer terugkeren.
Israël begon vorige week met de grootste operatie op de Westelijke Jordaanoever sinds de oorlog in de Gazastrook. Vooral rond Jenin en het naastgelegen vluchtelingenkamp werd flink gevochten. Een getuige meldt aan persbureau Reuters dat het Israëlische leger tijdens de inval grote schade heeft toegebracht aan de infrastructuur.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden