Israëlische media: Hamas laat zaterdag dertien gijzelaars vrij
TEL AVIV (ANP) - Hamas laat zaterdag op de tweede dag van de tijdelijke wapenstilstand dertien gijzelaars vrij, melden Israëlische media. Die schrijven dat Israël een lijst met hun namen heeft ontvangen en dat de vrijlating waarschijnlijk voor 16.00 uur lokale tijd zal plaatsvinden.
De families van de gijzelaars zouden zijn ingelicht. Israël roept op de namen van de gijzelaars niet te delen tot ze terug zijn in Israël. Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu publiceerde vrijdag zelf een namenlijst na de terugkeer van een eerste groep Israëlische gijzelaars.
Hamas en Israël hebben afspraken gemaakt over het ruilen van vijftig gijzelaars voor 150 Palestijnen in Israëlische gevangenschap. Zij worden vrijgelaten tijdens een wapenstilstand van vier dagen. Het is niet bekend hoeveel Palestijnen zaterdag vrijkomen.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
37 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden