Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische media delen beelden van Palestijnse gevangenen

Israëlische media delen beelden van Palestijnse gevangenen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israëlische media hebben donderdag beelden gedeeld van tientallen Palestijnse mannen die handboeien om hebben, geblinddoekt zijn en alleen ondergoed dragen. Volgens het Israëlische leger gaat het om "terroristen die zich hebben overgegeven".

Beelden van de gevangenen gaan ook volop rond op sociale media. De Israëlische krant Haaretz meldt dat het gaat om Hamasstrijders die zich in het noorden van de Gazastrook hebben overgegeven. Het zou gaan om de grootste groep sinds het begin van de oorlog. Om hoeveel personen het precies gaat, is niet duidelijk.

Ook lijkt het niet zeker of de gevangenen iets met Hamas te maken hebben. Palestijnen en verschillende organisaties zeggen personen te herkennen die geen banden hebben met de militante groepering. Een woordvoerder van het Israëlische leger zegt dat nog wordt onderzocht wie er precies bij Hamas hoort.

Al-Araby Al-Jadeed, een in Londen gevestigde nieuwsmedium, zegt dat een van zijn journalisten en diens familieleden en andere burgers zijn opgepakt. De oprichter van mensenrechtenorganisatie Euro-Med Human Rights Monitor meldt op berichtendienst X dat hij op de beelden een vriend, een schooldirecteur en VN-medewerker heeft herkend.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

15 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

45 minuten geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

1 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

9 uur geleden