Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische media delen beelden van Palestijnse gevangenen

Israëlische media delen beelden van Palestijnse gevangenen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israëlische media hebben donderdag beelden gedeeld van tientallen Palestijnse mannen die handboeien om hebben, geblinddoekt zijn en alleen ondergoed dragen. Volgens het Israëlische leger gaat het om "terroristen die zich hebben overgegeven".

Beelden van de gevangenen gaan ook volop rond op sociale media. De Israëlische krant Haaretz meldt dat het gaat om Hamasstrijders die zich in het noorden van de Gazastrook hebben overgegeven. Het zou gaan om de grootste groep sinds het begin van de oorlog. Om hoeveel personen het precies gaat, is niet duidelijk.

Ook lijkt het niet zeker of de gevangenen iets met Hamas te maken hebben. Palestijnen en verschillende organisaties zeggen personen te herkennen die geen banden hebben met de militante groepering. Een woordvoerder van het Israëlische leger zegt dat nog wordt onderzocht wie er precies bij Hamas hoort.

Al-Araby Al-Jadeed, een in Londen gevestigde nieuwsmedium, zegt dat een van zijn journalisten en diens familieleden en andere burgers zijn opgepakt. De oprichter van mensenrechtenorganisatie Euro-Med Human Rights Monitor meldt op berichtendienst X dat hij op de beelden een vriend, een schooldirecteur en VN-medewerker heeft herkend.

Meer uit Buitenland

Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

1 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

2 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

2 uur geleden
Islamabad verandert in fort in aanloop naar overleg VS-Iran

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.

2 uur geleden
Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

3 uur geleden
Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

3 uur geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

4 uur geleden