Israëlische leger noemt doden hulpverleners 'ernstige fout'
TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - De recente Israëlische luchtaanvallen op een hulpkonvooi van World Central Kitchen, waarbij zeven hulpverleners omkwamen, waren een "ernstige fout". Dat zei de stafchef van het Israëlische leger, Herzi Halevi, dinsdag.
Volgens Halevi werden de hulpverleners maandag niet opzettelijk aangevallen. Uit onderzoek van het incident door het leger zou gebleken zijn dat de aanvallen het gevolg waren van "foutieve identificatie" van de voertuigen van het hulpkonvooi, aldus Halevi.
Ook Al Jazeera, de enige grote media-organisatie die nog aanwezig is in de Gazastrook, deed onderzoek naar het incident. Gebaseerd op open source-informatie, getuigenverklaringen en beeldmateriaal van de plaats van de aanval concludeerde de zender dat de aanvallen wel opzettelijk zijn uitgevoerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
34 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
57 minuten geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
3 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
6 uur geleden