Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur

Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft volgens een woordvoerder niet zelf om een evacuatie van patiënten en personeel uit het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad gevraagd. De woordvoerder zegt op X dat het Israëlische leger een verzoek van de ziekenhuisdirecteur had gekregen. Eerder zaterdag zei de directeur tegen persbureau AFP dat hij van Israëlische troepen instructies kreeg voor de evacuatie van patiënten, vluchtelingen en personeel.

De Israëlische legerwoordvoerder stelt nu dus dat de evacuatie op verzoek van het ziekenhuis is. Het leger zegt mee te werken om dit mogelijk te maken.

Het ziekenhuis zou volgens dokters en journalisten ter plaatse een uur hebben gekregen om iedereen te evacueren. Een arts noemde het tegenover nieuwszender Al Jazeera "onmogelijk" om het gebouw binnen die tijd te ontruimen. Naast patiënten zochten ook veel vluchtelingen onderdak in het ziekenhuis.

Commandopost

Honderden mensen zouden lopend uit het ziekenhuis zijn vertrokken. Het door Hamas gerunde gezondheidsministerie van Gaza zegt dat er nog 120 patiënten in het ziekenhuis zijn achtergebleven, naast een onbekend aantal vroeggeboren baby's. Er zijn ook nog een aantal dokters om voor hen te zorgen.

Israëlische militairen vielen woensdag het Al Shifaziekenhuis binnen. Er zou volgens de Israëliërs een commandopost van Hamas onder het complex zitten. Hamas en het ziekenhuisbestuur spreken dat tegen.

Meer uit Buitenland

Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

8 minuten geleden
Groenlandse premier: belangrijkste Deense verkiezingen ooit

NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.

2 uur geleden
Terrorismeonderzoek naar Antwerpse minderjarigen om autobrand

ANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.

2 uur geleden
VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

4 uur geleden
Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

6 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

6 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

7 uur geleden