Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur

Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft volgens een woordvoerder niet zelf om een evacuatie van patiënten en personeel uit het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad gevraagd. De woordvoerder zegt op X dat het Israëlische leger een verzoek van de ziekenhuisdirecteur had gekregen. Eerder zaterdag zei de directeur tegen persbureau AFP dat hij van Israëlische troepen instructies kreeg voor de evacuatie van patiënten, vluchtelingen en personeel.

De Israëlische legerwoordvoerder stelt nu dus dat de evacuatie op verzoek van het ziekenhuis is. Het leger zegt mee te werken om dit mogelijk te maken.

Het ziekenhuis zou volgens dokters en journalisten ter plaatse een uur hebben gekregen om iedereen te evacueren. Een arts noemde het tegenover nieuwszender Al Jazeera "onmogelijk" om het gebouw binnen die tijd te ontruimen. Naast patiënten zochten ook veel vluchtelingen onderdak in het ziekenhuis.

Commandopost

Honderden mensen zouden lopend uit het ziekenhuis zijn vertrokken. Het door Hamas gerunde gezondheidsministerie van Gaza zegt dat er nog 120 patiënten in het ziekenhuis zijn achtergebleven, naast een onbekend aantal vroeggeboren baby's. Er zijn ook nog een aantal dokters om voor hen te zorgen.

Israëlische militairen vielen woensdag het Al Shifaziekenhuis binnen. Er zou volgens de Israëliërs een commandopost van Hamas onder het complex zitten. Hamas en het ziekenhuisbestuur spreken dat tegen.

Meer uit Buitenland

Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

20 minuten geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.

23 minuten geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

1 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

3 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

3 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

4 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

4 uur geleden