Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft volgens een woordvoerder niet zelf om een evacuatie van patiënten en personeel uit het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad gevraagd. De woordvoerder zegt op X dat het Israëlische leger een verzoek van de ziekenhuisdirecteur had gekregen. Eerder zaterdag zei de directeur tegen persbureau AFP dat hij van Israëlische troepen instructies kreeg voor de evacuatie van patiënten, vluchtelingen en personeel.
De Israëlische legerwoordvoerder stelt nu dus dat de evacuatie op verzoek van het ziekenhuis is. Het leger zegt mee te werken om dit mogelijk te maken.
Het ziekenhuis zou volgens dokters en journalisten ter plaatse een uur hebben gekregen om iedereen te evacueren. Een arts noemde het tegenover nieuwszender Al Jazeera "onmogelijk" om het gebouw binnen die tijd te ontruimen. Naast patiënten zochten ook veel vluchtelingen onderdak in het ziekenhuis.
Commandopost
Honderden mensen zouden lopend uit het ziekenhuis zijn vertrokken. Het door Hamas gerunde gezondheidsministerie van Gaza zegt dat er nog 120 patiënten in het ziekenhuis zijn achtergebleven, naast een onbekend aantal vroeggeboren baby's. Er zijn ook nog een aantal dokters om voor hen te zorgen.
Israëlische militairen vielen woensdag het Al Shifaziekenhuis binnen. Er zou volgens de Israëliërs een commandopost van Hamas onder het complex zitten. Hamas en het ziekenhuisbestuur spreken dat tegen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.
3 uur geleden