Israëlische leger: evacuatie Al Shifa op verzoek van directeur
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft volgens een woordvoerder niet zelf om een evacuatie van patiënten en personeel uit het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad gevraagd. De woordvoerder zegt op X dat het Israëlische leger een verzoek van de ziekenhuisdirecteur had gekregen. Eerder zaterdag zei de directeur tegen persbureau AFP dat hij van Israëlische troepen instructies kreeg voor de evacuatie van patiënten, vluchtelingen en personeel.
De Israëlische legerwoordvoerder stelt nu dus dat de evacuatie op verzoek van het ziekenhuis is. Het leger zegt mee te werken om dit mogelijk te maken.
Het ziekenhuis zou volgens dokters en journalisten ter plaatse een uur hebben gekregen om iedereen te evacueren. Een arts noemde het tegenover nieuwszender Al Jazeera "onmogelijk" om het gebouw binnen die tijd te ontruimen. Naast patiënten zochten ook veel vluchtelingen onderdak in het ziekenhuis.
Commandopost
Honderden mensen zouden lopend uit het ziekenhuis zijn vertrokken. Het door Hamas gerunde gezondheidsministerie van Gaza zegt dat er nog 120 patiënten in het ziekenhuis zijn achtergebleven, naast een onbekend aantal vroeggeboren baby's. Er zijn ook nog een aantal dokters om voor hen te zorgen.
Israëlische militairen vielen woensdag het Al Shifaziekenhuis binnen. Er zou volgens de Israëliërs een commandopost van Hamas onder het complex zitten. Hamas en het ziekenhuisbestuur spreken dat tegen.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden