Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische leger doodt 'per ongeluk' drie gijzelaars bij gevecht

Israëlische leger doodt 'per ongeluk' drie gijzelaars bij gevecht

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdag "per ongeluk" drie Israëlische gijzelaars doodgeschoten. Volgens een woordvoerder van het leger zagen troepen de gijzelaars tijdens een gevecht in het noorden van Gaza "ten onrechte aan als bedreiging". Hierop schoten de troepen in hun richting.

Volgens de Times of Israël zijn de slachtoffers Yotam Haim, die eerder door Hamas werd ontvoerd uit Kfar Aza, en Samar Talalka, die werd ontvoerd uit Nir Am. Wie de derde gijzelaar was is niet bekend. Ze zouden net zijn ontsnapt, toen ze de Israëlische troepen tegenkwamen.

De krijgsmacht zegt "diepe spijt te hebben van het tragische incident" en de volledige verantwoordelijkheid te nemen. In het gebied waar de gegijzelden werden doodgeschoten zouden zich volgens de Times of Israël vaak terroristen bevinden.

Er is een onderzoek naar het incident gestart. Het Israëlische leger zegt "volledige transparantie" te zullen bieden tijdens het onderzoek.

Meer uit Buitenland

Spaanse stroomstoring kwam niet door cyberaanval

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.

34 minuten geleden
Slowaakse premier Fico voelt wel iets voor neutraliteit

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De premier van NAVO- en EU-lidstaat Slowakije heeft zich uitgesproken voor een neutrale positie voor zijn land. "Als je het mij vraagt, zeg ik je dat in deze onzinnige tijden van bewapening, waarin wapenbedrijven in hun handen wrijven, neutraliteit Slowakije enorm ten goede zou komen", zei Robert Fico op een persconferentie.

1 uur geleden
Zware explosies in Teheran, Israël kondigt nieuwe aanvallen aan

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.

1 uur geleden
Rusland rekent op meer Noord-Koreaanse hulp in Koersk

PYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft Rusland ondersteuning toegezegd bij werkzaamheden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne vorig jaar een inval deed. Dat maakte de Russische topfunctionaris Sergej Sjojgoe bekend na een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Noord-Korea zou in totaal 6000 gespecialiseerde militairen sturen, zoals militaire bouwvakkers.

1 uur geleden
Kallas: diplomatie is enige weg naar oplossing voor Iran-Israël

BRUSSEL (ANP) - De Europese ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat een diplomatieke oplossing "de beste manier is om het Iraanse nucleaire programma op de lange termijn aan te pakken". Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas tijdens een persconferentie na een videoconferentie met de ministers. "De-escalatie is dringend noodzakelijk. Iran mag niet over een atoombom beschikken en diplomatie is de oplossing om dit te voorkomen", zei Kallas.

2 uur geleden
Israëlische minister: Khamenei kan eindigen als Saddam Hoessein

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft gewaarschuwd dat de hoogste Iraanse leider Ali Khamenei op een vergelijkbare manier kan eindigen als Saddam Hoessein. Dat berichten Israëlische media als The Jerusalem Post en Times of Israel. De Iraakse dictator eindigde aan de galg nadat hij was afgezet na een Amerikaanse invasie van zijn land.

2 uur geleden
Azerbeidzjan opent grens met Iran voor buitenlandse evacuees

BAKOE (ANP/AFP) - Ruim zeshonderd buitenlanders zijn uit Iran naar Azerbeidzjan gevlucht om te ontkomen aan het opgelaaide geweld tussen Iran en Israël. De landsgrens was sinds 2020 gesloten, maar is voor de evacuees tijdelijk heropend. De groep komt uit zeventien landen, deels in Europa, zegt een Azerbeidzjaanse regeringsbron tegen persbureau AFP.

3 uur geleden