Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische krijgsmacht valt VN-hoofdkwartier binnen

Israëlische krijgsmacht valt VN-hoofdkwartier binnen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een inval gedaan in het hoofdkantoor van de VN-organisatie voor hulp aan de Palestijnen, UNRWA. Volgens de IDF werd het gebouw gebruikt door Hamas en Islamitische Jihad. De UNRWA kan zelf al sinds oktober niet meer over het gebouw beschikken.

Militanten van de twee organisaties "opereren vanuit het UNRWA-hoofdkwartier in het gebied en gebruiken het als een basis om aanvallen op troepen van de IDF in het centrum van de Gazastrook uit te voeren", zegt de krijgsmacht. Er zouden militanten zijn "uitgeschakeld" en "grote aantallen wapens" zijn aangetroffen. UNRWA heeft de inval niet bevestigd.

Israël stelt dat UNRWA door Hamas en andere organisaties wordt misbruikt als dekmantel voor aanvallen op Israëlische militairen. Onder het gebouw zou zich een tunnel bevinden. Bovendien zouden medewerkers van UNRWA zelf betrokken zijn bij aanvallen, waaronder de aanslagen van 7 oktober in Israël waarbij ruim 1100 doden vielen. Die laatste bewering heeft Israël volgens een VN-onderzoek onvoldoende onderbouwd.

Meer uit Buitenland

Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

18 minuten geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

50 minuten geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

1 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

2 uur geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Minister: Iran niet op zoek naar oorlog, maar er wel op voorbereid

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.

2 uur geleden
Poolse oud-minister van Justitie krijgt asiel in Hongarije

WARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.

4 uur geleden