Israëlische krijgsmacht valt VN-hoofdkwartier binnen
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een inval gedaan in het hoofdkantoor van de VN-organisatie voor hulp aan de Palestijnen, UNRWA. Volgens de IDF werd het gebouw gebruikt door Hamas en Islamitische Jihad. De UNRWA kan zelf al sinds oktober niet meer over het gebouw beschikken.
Militanten van de twee organisaties "opereren vanuit het UNRWA-hoofdkwartier in het gebied en gebruiken het als een basis om aanvallen op troepen van de IDF in het centrum van de Gazastrook uit te voeren", zegt de krijgsmacht. Er zouden militanten zijn "uitgeschakeld" en "grote aantallen wapens" zijn aangetroffen. UNRWA heeft de inval niet bevestigd.
Israël stelt dat UNRWA door Hamas en andere organisaties wordt misbruikt als dekmantel voor aanvallen op Israëlische militairen. Onder het gebouw zou zich een tunnel bevinden. Bovendien zouden medewerkers van UNRWA zelf betrokken zijn bij aanvallen, waaronder de aanslagen van 7 oktober in Israël waarbij ruim 1100 doden vielen. Die laatste bewering heeft Israël volgens een VN-onderzoek onvoldoende onderbouwd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
7 uur geleden