Israëlische krijgsmacht valt VN-hoofdkwartier binnen
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een inval gedaan in het hoofdkantoor van de VN-organisatie voor hulp aan de Palestijnen, UNRWA. Volgens de IDF werd het gebouw gebruikt door Hamas en Islamitische Jihad. De UNRWA kan zelf al sinds oktober niet meer over het gebouw beschikken.
Militanten van de twee organisaties "opereren vanuit het UNRWA-hoofdkwartier in het gebied en gebruiken het als een basis om aanvallen op troepen van de IDF in het centrum van de Gazastrook uit te voeren", zegt de krijgsmacht. Er zouden militanten zijn "uitgeschakeld" en "grote aantallen wapens" zijn aangetroffen. UNRWA heeft de inval niet bevestigd.
Israël stelt dat UNRWA door Hamas en andere organisaties wordt misbruikt als dekmantel voor aanvallen op Israëlische militairen. Onder het gebouw zou zich een tunnel bevinden. Bovendien zouden medewerkers van UNRWA zelf betrokken zijn bij aanvallen, waaronder de aanslagen van 7 oktober in Israël waarbij ruim 1100 doden vielen. Die laatste bewering heeft Israël volgens een VN-onderzoek onvoldoende onderbouwd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
5 uur geleden