Israëlische krijgsmacht meldt 480 luchtaanvallen op Syrië
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dinsdag dat zij de afgelopen 48 uur ongeveer 480 luchtaanvallen heeft uitgevoerd op strategische militaire doelen in Syrië. De aanvallen volgen na de val van het regime van Bashar al-Assad.
De IDF meldt dat de aanvallen waren gericht op onder meer voorraden strategische wapens, om te voorkomen dat die in handen van "terroristen" vallen. Andere genoemde doelwitten waren marineschepen, luchtafweergeschut en wapenproductielocaties in verschillende steden.
De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei eerder op de dag al dat de IDF Syrische marineschepen had aangevallen. "De IDF heeft de afgelopen dagen in Syrië operaties uitgevoerd om strategische capaciteiten te treffen en te vernietigen die een bedreiging vormen voor de staat Israël. De marine heeft gisteravond succesvol de Syrische vloot vernietigd", zei de minister.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
9 uur geleden