Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische krijgsmacht heeft nieuwe opperbevelhebber

Israëlische krijgsmacht heeft nieuwe opperbevelhebber

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft een nieuwe opperbevelhebber. De 59-jarige Eyal Zamir werd tijdens een ceremonie in Tel Aviv gepromoveerd tot luitenant-generaal, in het bijzijn van premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.

Netanyahu zei dat een "zeer zware verantwoordelijkheid" op de schouders van Zamir rust. "De resultaten van de oorlog zullen van betekenis zijn voor generaties", verklaarde de premier op het hoofdkwartier van de IDF. Hij voegde eraan toe dat Israël vastbesloten is een overwinning te behalen. Zamir beloofde de IDF naar deze overwinning te leiden.

De functie van opperbevelhebber kwam vrij vanwege het vertrek van Herzi Halevi. Hij maakte in januari bekend af te treden vanwege het "falen" van het Israëlische leger op 7 oktober 2023, toen Hamas een groot bloedbad aanrichtte in het zuiden van Israël en ongeveer 250 gijzelaars meenam naar de Gazastrook.

Zamir was voor zijn promotie algemeen directeur van het ministerie van Defensie. In die functie speelde hij een belangrijke rol bij de verkoop van het raketafweersysteem Arrow 3 aan Duitsland.

Meer uit Buitenland

Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

41 minuten geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

5 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

6 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

6 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

7 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

7 uur geleden
Frans parlement verbiedt sociale media voor kinderen onder de 15

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.

8 uur geleden