Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal

Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal

TEL AVIV (ANP/RTR) - Zoals verwacht is de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir opgestapt uit het kabinet. Aanleiding is het bestand in Gaza. Hij ziet het staakt-het-vuren, dat zondagochtend nog niet was ingegaan, als een overwinning voor Hamas. Ook twee partijgenoten van Ben-Gvir vertrekken als minister.

Ze zijn van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Ben-Gvir is daar de leider van. Met het vertrek van de drie maakt de partij geen deel meer uit van de Israëlische regeringscoalitie. Maar de partij laat weten niet van plan te zijn het kabinet-Netanyahu te laten vallen.

Ben-Gvir dreigde al enige tijd met opstappen. In zijn ontslagbrief aan premier Netanyahu schrijft hij: "De gevaarlijke deal die de Israëlische regering onder uw leiding heeft goedgekeurd, is tot mijn grote spijt een deal van overgave aan terrorisme, die alle ideologische rode lijnen overschrijdt."

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

3 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

5 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

5 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

5 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

7 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

7 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

8 uur geleden