Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal
TEL AVIV (ANP/RTR) - Zoals verwacht is de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir opgestapt uit het kabinet. Aanleiding is het bestand in Gaza. Hij ziet het staakt-het-vuren, dat zondagochtend nog niet was ingegaan, als een overwinning voor Hamas. Ook twee partijgenoten van Ben-Gvir vertrekken als minister.
Ze zijn van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Ben-Gvir is daar de leider van. Met het vertrek van de drie maakt de partij geen deel meer uit van de Israëlische regeringscoalitie. Maar de partij laat weten niet van plan te zijn het kabinet-Netanyahu te laten vallen.
Ben-Gvir dreigde al enige tijd met opstappen. In zijn ontslagbrief aan premier Netanyahu schrijft hij: "De gevaarlijke deal die de Israëlische regering onder uw leiding heeft goedgekeurd, is tot mijn grote spijt een deal van overgave aan terrorisme, die alle ideologische rode lijnen overschrijdt."
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
2 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
7 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
15 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
15 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
17 uur geleden