Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal

Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal

TEL AVIV (ANP/RTR) - Zoals verwacht is de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir opgestapt uit het kabinet. Aanleiding is het bestand in Gaza. Hij ziet het staakt-het-vuren, dat zondagochtend nog niet was ingegaan, als een overwinning voor Hamas. Ook twee partijgenoten van Ben-Gvir vertrekken als minister.

Ze zijn van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Ben-Gvir is daar de leider van. Met het vertrek van de drie maakt de partij geen deel meer uit van de Israëlische regeringscoalitie. Maar de partij laat weten niet van plan te zijn het kabinet-Netanyahu te laten vallen.

Ben-Gvir dreigde al enige tijd met opstappen. In zijn ontslagbrief aan premier Netanyahu schrijft hij: "De gevaarlijke deal die de Israëlische regering onder uw leiding heeft goedgekeurd, is tot mijn grote spijt een deal van overgave aan terrorisme, die alle ideologische rode lijnen overschrijdt."

Meer uit Buitenland

Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

16 minuten geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

1 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

1 uur geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

1 uur geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

1 uur geleden
Russische ambassade: Jetten maakt misstap met steun aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".

2 uur geleden
Veiligheidsraad kondigt sancties aan tegen leiders Soedanese RSF

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.

4 uur geleden