Israëlische hardliner Ben-Gvir stapt uit kabinet om Gazadeal
TEL AVIV (ANP/RTR) - Zoals verwacht is de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir opgestapt uit het kabinet. Aanleiding is het bestand in Gaza. Hij ziet het staakt-het-vuren, dat zondagochtend nog niet was ingegaan, als een overwinning voor Hamas. Ook twee partijgenoten van Ben-Gvir vertrekken als minister.
Ze zijn van de radicaal-rechtse coalitiepartij Otzma Yehudit. Ben-Gvir is daar de leider van. Met het vertrek van de drie maakt de partij geen deel meer uit van de Israëlische regeringscoalitie. Maar de partij laat weten niet van plan te zijn het kabinet-Netanyahu te laten vallen.
Ben-Gvir dreigde al enige tijd met opstappen. In zijn ontslagbrief aan premier Netanyahu schrijft hij: "De gevaarlijke deal die de Israëlische regering onder uw leiding heeft goedgekeurd, is tot mijn grote spijt een deal van overgave aan terrorisme, die alle ideologische rode lijnen overschrijdt."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
5 uur geleden