Israëlische gijzelaars aan Rode Kruis overgedragen in Gaza
TEL AVIV/DOHA/GAZA (ANP/AFP/RTR) - Israëlische gijzelaars zijn door Hamas in de Gazastrook overgedragen aan het Internationale Rode Kruis, aldus Palestijnse functionarissen. Het Israëlische leger zegt dat het van het Internationale Rode Kruis heeft gehoord dat er dinsdagavond twaalf gijzelaars onderweg naar Israël zijn. Het zouden tien Israëli's en twee buitenlanders zijn.
Hun vrijlating is onderdeel van de ruil van gevangenen en gijzelaars tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas. Dinsdag worden naar verwachting ook dertig Palestijnen uit Israëlische gevangenissen vrijgelaten, vijftien vrouwen en vijftien minderjarigen. De uitwisseling begon vrijdag bij het in werking treden van een bestand.
Over nog een verlenging van het bestand en meer vrijlatingen wordt momenteel in Qatar gesproken door de belangrijkste bemiddelaar Qatar en door Israël, de VS en Egypte. De strijdende partijen lijken beide voorstander te zijn van een nieuwe verlenging met twee dagen of meer, als er dan maar gijzelaars en gevangenen vrijkomen. Vooralsnog loopt de wapenstilstand 06.00 uur (onze tijd) donderdag af.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
1 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
2 uur geleden