Israëlische gezant: internationale financiering VN moet eindigen
NEW YORK (ANP) - De Israëlische ambassadeur bij de Verenigde Naties, Gilad Erdan, heeft de internationale gemeenschap opgeroepen de financiering van het mondiale orgaan stop te zetten. Erdan zei dit enkele dagen nadat de Algemene Vergadering van de VN een niet-bindende resolutie had aangenomen waarin werd opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Gaza.
"Elk eerlijk land zou de VN moeten ontmantelen", zei Erdan zondag tegen de Amerikaanse zender Fox News. "Zolang de vooringenomenheid en het antisemitisme aanhouden, kunnen we niet doorgaan met de gewone gang van zaken." Ook zei hij dat de VN structureel "gebrekkig" is omdat een derde van de lidstaten moslimlanden zijn.
Meer uit Buitenland
POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
5 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
5 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
6 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
6 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
6 uur geleden