Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant werd zondag ontslagen, maar voert woensdag nog altijd zijn werk uit. Premier Benjamin Netanyahu had Gallant de laan uitgestuurd omdat hij openlijk had opgeroepen om van de omstreden hervormingen van de rechtspraak af te zien. In de chaos die daarna is ontstaan, is Gallant gewoon blijven zitten.
Volgens Israëlische media is er onduidelijkheid over de toekomst van de defensieminister. Hij was woensdag aanwezig bij de lancering van een nieuwe Israëlische spionagesatelliet en zou ook gewoon zijn uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg met Netanyahu. Daarnaast zou de populariteit van Gallant sterk zijn toegenomen sinds hij zich uitsprak tegen het regeringsbeleid.
Gallant heeft tot dusver gezegd geen schriftelijke bevestiging van zijn ontslag te hebben ontvangen. Na zo'n ontslagbrief moet een minister in principe binnen 48 uur weg zijn, dus als Gallant die brief meteen na zijn ontslag gekregen had was dinsdag zijn laatste dag als minister geweest.
Netanyahu heeft de hervormingen van de rechtspraak maandag uitgesteld, maar daarmee is niet meteen het ontslag van zijn minister teruggedraaid. Als Gallant wel plaats moet maken, is er in Israëlische media nog onduidelijkheid over wie hem moet opvolgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
12 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
5 uur geleden