Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag

Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant werd zondag ontslagen, maar voert woensdag nog altijd zijn werk uit. Premier Benjamin Netanyahu had Gallant de laan uitgestuurd omdat hij openlijk had opgeroepen om van de omstreden hervormingen van de rechtspraak af te zien. In de chaos die daarna is ontstaan, is Gallant gewoon blijven zitten.

Volgens Israëlische media is er onduidelijkheid over de toekomst van de defensieminister. Hij was woensdag aanwezig bij de lancering van een nieuwe Israëlische spionagesatelliet en zou ook gewoon zijn uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg met Netanyahu. Daarnaast zou de populariteit van Gallant sterk zijn toegenomen sinds hij zich uitsprak tegen het regeringsbeleid.

Gallant heeft tot dusver gezegd geen schriftelijke bevestiging van zijn ontslag te hebben ontvangen. Na zo'n ontslagbrief moet een minister in principe binnen 48 uur weg zijn, dus als Gallant die brief meteen na zijn ontslag gekregen had was dinsdag zijn laatste dag als minister geweest.

Netanyahu heeft de hervormingen van de rechtspraak maandag uitgesteld, maar daarmee is niet meteen het ontslag van zijn minister teruggedraaid. Als Gallant wel plaats moet maken, is er in Israëlische media nog onduidelijkheid over wie hem moet opvolgen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij schietpartij universiteit Florida

TALLAHASSEE (ANP) - Een schietpartij op een universiteit in Tallahassee (Florida) heeft aan zeker twee personen het leven gekost. Nog eens vijf mensen liepen schotwonden op, meldt de politie op een persconferentie. De vermeende schutter is opgepakt en naar het ziekenhuis gebracht.

24 minuten geleden
Trump: commerciële zeevisserij in beschermd natuurgebied toestaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil commerciële visserij toestaan in een enorm zeereservaat in de Stille Oceaan. Daartoe tekende hij donderdag een decreet. Het gebied herbergt een van de meest kwetsbare ecosystemen ter wereld.

26 minuten geleden
Houthi's: aanval VS op haven in Jemen eist minstens 33 levens

SANAA (ANP) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten op de haven Ras Isa in Jemen zijn donderdag minstens 33 mensen omgekomen. Dit meldden media onder leiding van de Houthi's.

30 minuten geleden
VS: screening sociale media bij visumaanvraag in verband met Gaza

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft donderdag een screening van sociale media bevolen van alle aanvragers van een Amerikaans visum die op of na 1 januari 2007 in de Gazastrook zijn geweest. Dit blijkt uit interne communicatie van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken die persbureau Reuters inzag.

1 uur geleden
Vicepremier: Oekraïne en VS tekenen stuk over mineralendeal

KYIV (ANP) - Oekraïne en de Verenigde Staten hebben donderdag een memorandum ondertekend als eerste stap naar het sluiten van een overeenkomst over de ontginning van mineralen in Oekraïne. Dit maakte de Oekraïense vicepremier Joelia Svyrydenko bekend.

4 uur geleden
Hamas wil volgens onderhandelaar geen 'gedeeltelijk' bestand

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zal geen "gedeeltelijk" bestand met Israël accepteren. Dat zei de hoofdonderhandelaar van de beweging, die in een speech op televisie aanstuurde op een "alomvattende overeenkomst" waarin onder meer een einde van de oorlog, gevangenenruil en de wederopbouw van Gaza zijn geregeld.

6 uur geleden
NYT: honderden Amerikaanse militairen weg uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het terugtrekken van honderden militairen uit Syrië, bericht de krant The New York Times. Bronnen van de krant zeggen dat drie van de acht kleine bases in het noordoosten van dat land worden gesloten. Het aantal manschappen wordt teruggebracht van 2000 naar ongeveer 1400.

7 uur geleden