Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag

Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant werd zondag ontslagen, maar voert woensdag nog altijd zijn werk uit. Premier Benjamin Netanyahu had Gallant de laan uitgestuurd omdat hij openlijk had opgeroepen om van de omstreden hervormingen van de rechtspraak af te zien. In de chaos die daarna is ontstaan, is Gallant gewoon blijven zitten.

Volgens Israëlische media is er onduidelijkheid over de toekomst van de defensieminister. Hij was woensdag aanwezig bij de lancering van een nieuwe Israëlische spionagesatelliet en zou ook gewoon zijn uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg met Netanyahu. Daarnaast zou de populariteit van Gallant sterk zijn toegenomen sinds hij zich uitsprak tegen het regeringsbeleid.

Gallant heeft tot dusver gezegd geen schriftelijke bevestiging van zijn ontslag te hebben ontvangen. Na zo'n ontslagbrief moet een minister in principe binnen 48 uur weg zijn, dus als Gallant die brief meteen na zijn ontslag gekregen had was dinsdag zijn laatste dag als minister geweest.

Netanyahu heeft de hervormingen van de rechtspraak maandag uitgesteld, maar daarmee is niet meteen het ontslag van zijn minister teruggedraaid. Als Gallant wel plaats moet maken, is er in Israëlische media nog onduidelijkheid over wie hem moet opvolgen.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt onderzeeër naar tanker die gevolgd wordt door VS

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.

2 uur geleden
Syrisch leger bombardeert Koerdische wijken in Aleppo

ALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.

2 uur geleden
President Iran: geen actie tegen vreedzame betogers

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.

2 uur geleden
Tsjechië gaat toch door met verzamelen munitie voor Oekraïne

PRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.

3 uur geleden
Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

4 uur geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

4 uur geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

5 uur geleden