Israëlische defensieminister werkt gewoon door, ondanks ontslag
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant werd zondag ontslagen, maar voert woensdag nog altijd zijn werk uit. Premier Benjamin Netanyahu had Gallant de laan uitgestuurd omdat hij openlijk had opgeroepen om van de omstreden hervormingen van de rechtspraak af te zien. In de chaos die daarna is ontstaan, is Gallant gewoon blijven zitten.
Volgens Israëlische media is er onduidelijkheid over de toekomst van de defensieminister. Hij was woensdag aanwezig bij de lancering van een nieuwe Israëlische spionagesatelliet en zou ook gewoon zijn uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg met Netanyahu. Daarnaast zou de populariteit van Gallant sterk zijn toegenomen sinds hij zich uitsprak tegen het regeringsbeleid.
Gallant heeft tot dusver gezegd geen schriftelijke bevestiging van zijn ontslag te hebben ontvangen. Na zo'n ontslagbrief moet een minister in principe binnen 48 uur weg zijn, dus als Gallant die brief meteen na zijn ontslag gekregen had was dinsdag zijn laatste dag als minister geweest.
Netanyahu heeft de hervormingen van de rechtspraak maandag uitgesteld, maar daarmee is niet meteen het ontslag van zijn minister teruggedraaid. Als Gallant wel plaats moet maken, is er in Israëlische media nog onduidelijkheid over wie hem moet opvolgen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
10 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.
14 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.
21 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
37 minuten geledenPRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.
1 uur geleden