Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlische defensieminister waarschuwt dat Hamas niet immuun is

Israëlische defensieminister waarschuwt dat Hamas niet immuun is

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft de Hamas-top gewaarschuwd dat zij niet moet denken immuun te zijn voor ingrijpen door Israël. "Wie zijn hand heft richting een soldaat, zal zijn hand verliezen. De strijdmacht is geïnstrueerd gedecideerd op te treden tegen ieder Hamas-doelwit en zal dat blijven doen", aldus Katz.

Israël voerde dinsdag luchtaanvallen uit op de Gazastrook in reactie op wat het ziet als het schenden van het bestand met Hamas. Bij die aanvallen raakten volgens Al Jazeera zeker 91 Palestijnen gewond, velen van wie kinderen en vrouwen. Autoriteiten in Gaza spreken van 104 doden. Woensdag zei Israël het staakt-het-vuren weer te hebben hervat.

De minister richtte zich specifiek tot bewindslieden "in tunnels of in pak". Ook zij moeten zich niet veilig wanen. Begin september voerde Israël een gerichte aanval uit op de Qatarese hoofdstad Doha, waar een delegatie van Hamas-onderhandelaars bezig was met het uitwerken van een mogelijk vredesplan.

Meer uit Buitenland

Poetin claimt succesvolle test Poseidon-torpedo

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft deze week een Poseidon-torpedo getest. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die gewonde militairen bezocht in Moskou. Hij noemde de proef een groot succes. "De kracht van de Poseidon overtreft aanzienlijk de kracht van zelfs onze meest veelbelovende Sarmat intercontinentale raket."

10 minuten geleden
Budget voor klimaataanpassingen daalt, terwijl veelvoud nodig is

NAIROBI (ANP) - Terwijl klimaatverandering steeds grotere kosten veroorzaakt, is het budget voor hulp aan ontwikkelingslanden om zich daartegen te wapenen gedaald. VN-milieuprogramma UNEP meldt dat in het jaarlijkse Adaptation Gap Report. Het rapport verschijnt in aanloop naar de klimaattop in Brazilië.

49 minuten geleden
Grens tussen Belarus en Litouwen blijft tot eind november dicht

VILNIUS (ANP/RTR) - De grens tussen Litouwen en Belarus blijft zeker tot 30 november gesloten, heeft de regering van het land besloten. Aanleiding is het grote aantal smokkelballonnen en de recente schendingen van het luchtruim.

56 minuten geleden
Israël verbiedt Rode Kruis 'onwettige strijders' in cel te helpen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat niet toe dat het Rode Kruis hulp biedt aan gedetineerde Palestijnen die het land ziet als "onwettige strijders". Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. "Ik heb geen twijfel dat het bezoek van het Rode Kruis aan terroristen in gevangenissen serieuze schade kan toebrengen aan de nationale veiligheid. De veiligheid van de staat en onze burgers staat op de eerste plaats", zei Katz.

1 uur geleden
Tsjechische verkiezingswinnaar Babiš sluit coalitieakkoord

PRAAG (ANP/RTR) - De partij van de Tsjechische verkiezingswinnaar en oud-premier Andrej Babiš tekent maandag een coalitieakkoord met de euroceptische motoristenpartij en het uiterst rechtse Vrijheid en Directe Democratie (SPD). Dat meldt Babiš in een video op X.

4 uur geleden
Advies: verklein bosbrandrisico met maatregelen in de natuur zelf

KOPENHAGEN (ANP) - Het verkleinen van de kans op bosbranden is niet alleen een kwestie van de brandweer meer middelen geven. Oplossingen moeten veel meer in de natuur zelf worden gezocht, stelt het Europees Milieuagentschap (EEA). "Als er niet meer aandacht komt voor preventie en herstelmaatregelen, zal brandmanagement steeds moeilijker worden in een veranderend klimaat", waarschuwt het agentschap.

4 uur geleden
EU: inname el-Fasher gevaarlijk kantelpunt in oorlog in Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie noemt de inname van de Soedanese stad el-Fasher een "gevaarlijk kantelpunt in de oorlog". De verovering door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) verergert de toch al slechte mensenrechtensituatie, schrijven buitenlandchef Kaja Kallas en Eurocommissaris Gelijkheid, Paraatheid en Crisisbeheer Hadja Lahbib in een gezamenlijke verklaring.

4 uur geleden