
Israëlische ambassade VK kritisch op Olly Alexander na brief
LONDEN (ANP) - De Israëlische ambassade in Londen heeft zich gemengd in de ophef over de Britse inzending voor het Eurovisie Songfestival, Olly Alexander. Een Joodse lobbygroep had kritiek geuit op de zanger omdat hij een brief had ondertekend waarin kritiek wordt geuit op Israël.
In een bericht op X suggereert de ambassade dat Alexander zijn kennis over het Midden-Oosten heeft opgedaan op TikTok. "We regelen graag een reis voor u om locaties van de slachting op 7 oktober in Israël te bezoeken, waar de rechten van lhbti'ers worden gevierd, beschermd en gekoesterd", staat verder in het bericht. "Helaas kunnen onze buren datzelfde niet garanderen".
De 33-jarige Alexander, bekend van de band Years and Years en de serie It's a Sin, had een brief van een lhbti-organisatie ondertekend waarin onder meer werd gesteld dat Israël een "apartheidsregime is". De vrijwilligersgroep Campaign Against Antisemitism maakte zich daar boos over en vond dat de BBC de banden met de zanger moest verbreken. De Britse omroep heeft al laten weten daar niet in mee te gaan, aangezien de zanger de brief had ondertekend voordat hij werd aangekondigd als deelnemer aan het Eurovisie Songfestival.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
37 minuten geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
11 uur geleden