Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch parlement stemt zondag over nieuwe regering

Israëlisch parlement stemt zondag over nieuwe regering

JERUZALEM (ANP) - Het parlement van Israël stemt zondag over de nieuwe coalitieregering zonder de Likud-partij van premier Netanyahu. Als er een meerderheid is wordt de nieuwe regeringsploeg dezelfde dag beëdigd, zei parlementsvoorzitter Yariv Levin volgens de radio van het leger van Israël. De vertrouwensstemming en het voorafgaande debat in het parlement stonden eerder nog gepland voor maandag.

De nieuwe regeringscoalitie van acht partijen is het er vooral over eens dat de voor corruptie vervolgde, rechtse Netanyahu na twaalf jaar moet vertrekken. Hij wordt bij voldoende stemmen opgevolgd door de rechtse Naftali Bennet, die volgens afspraken ruim twee jaar later het premierschap overdraagt aan Yair Lapid van de centristische Toekomstpartij.

De partijen in de coalitie zijn van uiteenlopend pluimage. Zo is beoogd premier Naftali Bennet een steunpilaar voor kolonisten, terwijl ook een partij die opkomt voor Arabische Israëli’s voor de coalitie heeft getekend. Een belangrijke opdracht is om in de eerste honderd dagen een begroting te maken.

Het politieke monsterverbond tegen Netanyahu komt na vier verkiezingen in twee jaar tijd. De 71-jarige Netanyahu probeert de coalitie nog te ondermijnen door parlementariërs te bewegen hun steun in te trekken.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

18 minuten geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

1 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

2 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

2 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

3 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

4 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

5 uur geleden