Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch parlement stemt zondag over nieuwe regering

Israëlisch parlement stemt zondag over nieuwe regering

JERUZALEM (ANP) - Het parlement van Israël stemt zondag over de nieuwe coalitieregering zonder de Likud-partij van premier Netanyahu. Als er een meerderheid is wordt de nieuwe regeringsploeg dezelfde dag beëdigd, zei parlementsvoorzitter Yariv Levin volgens de radio van het leger van Israël. De vertrouwensstemming en het voorafgaande debat in het parlement stonden eerder nog gepland voor maandag.

De nieuwe regeringscoalitie van acht partijen is het er vooral over eens dat de voor corruptie vervolgde, rechtse Netanyahu na twaalf jaar moet vertrekken. Hij wordt bij voldoende stemmen opgevolgd door de rechtse Naftali Bennet, die volgens afspraken ruim twee jaar later het premierschap overdraagt aan Yair Lapid van de centristische Toekomstpartij.

De partijen in de coalitie zijn van uiteenlopend pluimage. Zo is beoogd premier Naftali Bennet een steunpilaar voor kolonisten, terwijl ook een partij die opkomt voor Arabische Israëli’s voor de coalitie heeft getekend. Een belangrijke opdracht is om in de eerste honderd dagen een begroting te maken.

Het politieke monsterverbond tegen Netanyahu komt na vier verkiezingen in twee jaar tijd. De 71-jarige Netanyahu probeert de coalitie nog te ondermijnen door parlementariërs te bewegen hun steun in te trekken.

Meer uit Buitenland

Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

13 minuten geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

14 minuten geleden
Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

50 minuten geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

2 uur geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

2 uur geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

2 uur geleden