Israëlisch parlement stemt zondag over nieuwe regering
JERUZALEM (ANP) - Het parlement van Israël stemt zondag over de nieuwe coalitieregering zonder de Likud-partij van premier Netanyahu. Als er een meerderheid is wordt de nieuwe regeringsploeg dezelfde dag beëdigd, zei parlementsvoorzitter Yariv Levin volgens de radio van het leger van Israël. De vertrouwensstemming en het voorafgaande debat in het parlement stonden eerder nog gepland voor maandag.
De nieuwe regeringscoalitie van acht partijen is het er vooral over eens dat de voor corruptie vervolgde, rechtse Netanyahu na twaalf jaar moet vertrekken. Hij wordt bij voldoende stemmen opgevolgd door de rechtse Naftali Bennet, die volgens afspraken ruim twee jaar later het premierschap overdraagt aan Yair Lapid van de centristische Toekomstpartij.
De partijen in de coalitie zijn van uiteenlopend pluimage. Zo is beoogd premier Naftali Bennet een steunpilaar voor kolonisten, terwijl ook een partij die opkomt voor Arabische Israëli’s voor de coalitie heeft getekend. Een belangrijke opdracht is om in de eerste honderd dagen een begroting te maken.
Het politieke monsterverbond tegen Netanyahu komt na vier verkiezingen in twee jaar tijd. De 71-jarige Netanyahu probeert de coalitie nog te ondermijnen door parlementariërs te bewegen hun steun in te trekken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
10 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
10 uur geleden