Israëlisch parlement stemt voor verbod op UNRWA
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met een verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Dat betekent dat de hulporganisatie niet meer kan werken in Israël of door Israël bezette gebieden. Voor de stemming klonk veel internationale kritiek op het plan.
Israël stelt dat de UNRWA is geïnfiltreerd door de Palestijnse militante organisatie Hamas, die ruim een jaar geleden een ongekende aanval op Israëlisch gebied uitvoerde. Een verbod zou het werk van de vluchtelingenorganisatie in de Palestijnse Gazastrook zeer bemoeilijken en wellicht zelfs onmogelijk maken, vrezen critici.
De Verenigde Staten zeiden uiterst bezorgd te zijn. Washington benadrukte dat de UNRWA een "onvervangbare" rol speelt bij de humanitaire hulp. Ook de Britten betreurden de stap. Eerder al riepen Groot-Brittannië en andere westerse landen de Israëlische regering op haar internationale plichten te vervullen. Onlangs noemde VN-secretaris-generaal António Guterres de gevolgen van de wet voor de Palestijnen "een catastrofe in wat al een regelrechte ramp is".
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
2 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
9 uur geleden