Israëlisch parlement stemt voor verbod op UNRWA
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met een verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Dat betekent dat de hulporganisatie niet meer kan werken in Israël of door Israël bezette gebieden. Voor de stemming klonk veel internationale kritiek op het plan.
Israël stelt dat de UNRWA is geïnfiltreerd door de Palestijnse militante organisatie Hamas, die ruim een jaar geleden een ongekende aanval op Israëlisch gebied uitvoerde. Een verbod zou het werk van de vluchtelingenorganisatie in de Palestijnse Gazastrook zeer bemoeilijken en wellicht zelfs onmogelijk maken, vrezen critici.
De Verenigde Staten zeiden uiterst bezorgd te zijn. Washington benadrukte dat de UNRWA een "onvervangbare" rol speelt bij de humanitaire hulp. Ook de Britten betreurden de stap. Eerder al riepen Groot-Brittannië en andere westerse landen de Israëlische regering op haar internationale plichten te vervullen. Onlangs noemde VN-secretaris-generaal António Guterres de gevolgen van de wet voor de Palestijnen "een catastrofe in wat al een regelrechte ramp is".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
6 uur geleden