Israëlisch parlement stemt voor verbod op UNRWA
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met een verbod op de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA). Dat betekent dat de hulporganisatie niet meer kan werken in Israël of door Israël bezette gebieden. Voor de stemming klonk veel internationale kritiek op het plan.
Israël stelt dat de UNRWA is geïnfiltreerd door de Palestijnse militante organisatie Hamas, die ruim een jaar geleden een ongekende aanval op Israëlisch gebied uitvoerde. Een verbod zou het werk van de vluchtelingenorganisatie in de Palestijnse Gazastrook zeer bemoeilijken en wellicht zelfs onmogelijk maken, vrezen critici.
De Verenigde Staten zeiden uiterst bezorgd te zijn. Washington benadrukte dat de UNRWA een "onvervangbare" rol speelt bij de humanitaire hulp. Ook de Britten betreurden de stap. Eerder al riepen Groot-Brittannië en andere westerse landen de Israëlische regering op haar internationale plichten te vervullen. Onlangs noemde VN-secretaris-generaal António Guterres de gevolgen van de wet voor de Palestijnen "een catastrofe in wat al een regelrechte ramp is".
Meer uit Buitenland
TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
22 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
4 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
8 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
8 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
8 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
9 uur geleden