Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger zegt grens Gaza - Egypte helemaal te beheersen

Israëlisch leger zegt grens Gaza - Egypte helemaal te beheersen

JERUZALEM/RAFAH (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft volgens Israëlische media gemeld dat het een smalle corridor langs de grens tussen de Gazastrook en Egypte volledig controleert. Deze strook land van ongeveer 14 kilometer lang heet de Philadelphi-corridor. Het was een gedemilitariseerde bufferzone en komt voort uit het vredesverdrag tussen Israël en Egypte van 1979.

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft herhaaldelijk gezegd dat de Israëli's de grensstrook moeten innemen om de Gazastrook en de beweging Hamas helemaal af te snijden van Egypte en daarmee van de buitenwereld.

Israëlische troepen hebben de Philadelphi-corridor in 2005 verlaten nadat het land had besloten de bezetting van de Gazastrook te beëindigen. Israël had de Gazastrook die eerder door Egypte werd bestuurd, in 1967 ingenomen.

Een Israëlische legerwoordvoerder heeft woensdag gezegd dat er circa twintig tunnels zijn aangetroffen onder het gebied van de corridor. Egypte heeft dit tegengesproken en stelt dat het zelf al sinds 2013 honderden tunnels van Gaza naar Egypte heeft vernietigd. De bewering over de vondst van twintig tunnels is in de ogen van Caïro een vals Israëlisch excuus om de aanvallen op Rafah ondanks wereldwijde kritiek voort te zetten en de langer oorlog te laten duren. Een Israëlische veiligheidsadviseur, Tzachi Hanegbi, zei dat de strijd tot aan het einde van het jaar kan duren.

Meer uit Buitenland

Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

3 uur geleden
Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

5 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

5 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

5 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

7 uur geleden
VN meldt piek in aantal burgerslachtoffers in Oekraïne

GENÈVE (ANP/DPA) - Het aantal burgers dat vorige maand in Oekraïne gewond raakte of omkwam, lag op het hoogste niveau sinds mei 2022. In juli zijn 286 doden en 1388 gewonden geregistreerd, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne.

7 uur geleden
Von der Leyen tevreden over gesprek met Zelensky en Trump

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft tevreden teruggeblikt op het digitale overleg met de Amerikaanse president Donald Trump, zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders. Ze sprak op X over een "erg goed gesprek".

8 uur geleden