Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag twee Palestijnen doodgeschoten. Zij hadden volgens het ministerie van Defensie het vuur geopend op een militaire post in de buurt van de Joodse nederzetting Elon Moreh op de bezette Westelijke Jordaanoever.
De operatie voorkwam "een aanval op Israëlische burgers", zei defensieminister Yoav Gallant in een verklaring. Eerder had het leger gemeld dat er geweren en handvuurwapens waren gevonden nadat twee schutters waren "geneutraliseerd".
Het geweld tussen Israël en de Palestijnen is dit jaar enorm toegenomen, met frequente militaire invallen en een golf aan Palestijnse aanvallen. Meer dan negentig Palestijnen, veelal strijders van militante groeperingen maar ook burgers, zijn om het leven gekomen. Sinds januari zijn ten minste negentien Israëli's omgekomen.
Recent zijn de spanningen toegenomen nu de islamitische heilige maand ramadan en het joodse Pesach overlappen. Een Israëlische politie-inval op het al-Aqsa-moskeecomplex in Jeruzalem leidde vorige week tot raketaanvallen op Israël, die werden beantwoord met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
10 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
4 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
4 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
6 uur geleden