Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag twee Palestijnen doodgeschoten. Zij hadden volgens het ministerie van Defensie het vuur geopend op een militaire post in de buurt van de Joodse nederzetting Elon Moreh op de bezette Westelijke Jordaanoever.
De operatie voorkwam "een aanval op Israëlische burgers", zei defensieminister Yoav Gallant in een verklaring. Eerder had het leger gemeld dat er geweren en handvuurwapens waren gevonden nadat twee schutters waren "geneutraliseerd".
Het geweld tussen Israël en de Palestijnen is dit jaar enorm toegenomen, met frequente militaire invallen en een golf aan Palestijnse aanvallen. Meer dan negentig Palestijnen, veelal strijders van militante groeperingen maar ook burgers, zijn om het leven gekomen. Sinds januari zijn ten minste negentien Israëli's omgekomen.
Recent zijn de spanningen toegenomen nu de islamitische heilige maand ramadan en het joodse Pesach overlappen. Een Israëlische politie-inval op het al-Aqsa-moskeecomplex in Jeruzalem leidde vorige week tot raketaanvallen op Israël, die werden beantwoord met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
19 uur geleden