Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever

Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag twee Palestijnen doodgeschoten. Zij hadden volgens het ministerie van Defensie het vuur geopend op een militaire post in de buurt van de Joodse nederzetting Elon Moreh op de bezette Westelijke Jordaanoever.

De operatie voorkwam "een aanval op Israëlische burgers", zei defensieminister Yoav Gallant in een verklaring. Eerder had het leger gemeld dat er geweren en handvuurwapens waren gevonden nadat twee schutters waren "geneutraliseerd".

Het geweld tussen Israël en de Palestijnen is dit jaar enorm toegenomen, met frequente militaire invallen en een golf aan Palestijnse aanvallen. Meer dan negentig Palestijnen, veelal strijders van militante groeperingen maar ook burgers, zijn om het leven gekomen. Sinds januari zijn ten minste negentien Israëli's omgekomen.

Recent zijn de spanningen toegenomen nu de islamitische heilige maand ramadan en het joodse Pesach overlappen. Een Israëlische politie-inval op het al-Aqsa-moskeecomplex in Jeruzalem leidde vorige week tot raketaanvallen op Israël, die werden beantwoord met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.

Meer uit Buitenland

Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

2 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

2 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

2 uur geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

3 uur geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

3 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

3 uur geleden
Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

6 uur geleden