Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag twee Palestijnen doodgeschoten. Zij hadden volgens het ministerie van Defensie het vuur geopend op een militaire post in de buurt van de Joodse nederzetting Elon Moreh op de bezette Westelijke Jordaanoever.
De operatie voorkwam "een aanval op Israëlische burgers", zei defensieminister Yoav Gallant in een verklaring. Eerder had het leger gemeld dat er geweren en handvuurwapens waren gevonden nadat twee schutters waren "geneutraliseerd".
Het geweld tussen Israël en de Palestijnen is dit jaar enorm toegenomen, met frequente militaire invallen en een golf aan Palestijnse aanvallen. Meer dan negentig Palestijnen, veelal strijders van militante groeperingen maar ook burgers, zijn om het leven gekomen. Sinds januari zijn ten minste negentien Israëli's omgekomen.
Recent zijn de spanningen toegenomen nu de islamitische heilige maand ramadan en het joodse Pesach overlappen. Een Israëlische politie-inval op het al-Aqsa-moskeecomplex in Jeruzalem leidde vorige week tot raketaanvallen op Israël, die werden beantwoord met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
8 uur geleden