Israëlisch leger schiet Palestijnen dood op Jordaanoever
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israëlische soldaten hebben dinsdag twee Palestijnen doodgeschoten. Zij hadden volgens het ministerie van Defensie het vuur geopend op een militaire post in de buurt van de Joodse nederzetting Elon Moreh op de bezette Westelijke Jordaanoever.
De operatie voorkwam "een aanval op Israëlische burgers", zei defensieminister Yoav Gallant in een verklaring. Eerder had het leger gemeld dat er geweren en handvuurwapens waren gevonden nadat twee schutters waren "geneutraliseerd".
Het geweld tussen Israël en de Palestijnen is dit jaar enorm toegenomen, met frequente militaire invallen en een golf aan Palestijnse aanvallen. Meer dan negentig Palestijnen, veelal strijders van militante groeperingen maar ook burgers, zijn om het leven gekomen. Sinds januari zijn ten minste negentien Israëli's omgekomen.
Recent zijn de spanningen toegenomen nu de islamitische heilige maand ramadan en het joodse Pesach overlappen. Een Israëlische politie-inval op het al-Aqsa-moskeecomplex in Jeruzalem leidde vorige week tot raketaanvallen op Israël, die werden beantwoord met aanvallen in Gaza, Zuid-Libanon en Syrië.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
11 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
49 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden