Israëlisch leger ontkent buiten bufferzone Golan actief te zijn
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is naar eigen zeggen niet actief buiten de bufferzone op de Golan waar de VN op de wapenstilstand van vijftig jaar geleden toezicht hielden. Het leger is de zone binnengegaan na de val afgelopen zondag van het Syrische regime van Bashar al-Assad.
Dinsdag verschenen berichten dat Israëlische tanks veel dieper Syrië zijn ingereden. Zo zouden er al Israëlische tanks op 25 kilometer van Damascus zijn gezien. Dit is volgens een Israëlische legerwoordvoerder niet waar.
De Syrische hoofdstad ligt nog geen 45 kilometer van de bestandslijn tussen Israël en Syrië in de Golanhoogten. Die lijn was de frontlijn aan het einde van de oorlog van 1973 en daarna werd de smalle bufferzone ingesteld.
Israël ziet in de omwenteling in Syrië een kans dat land militair te verzwakken. Volgens waarnemers van het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zijn er sinds de aankondiging zondagochtend van het vertrek van Assad al meer dan driehonderd Israëlische luchtaanvallen geweest. Ook dinsdag zijn er in Damascus weer explosies gehoord.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
29 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
44 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
3 uur geleden