Israëlisch leger ontkent buiten bufferzone Golan actief te zijn
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is naar eigen zeggen niet actief buiten de bufferzone op de Golan waar de VN op de wapenstilstand van vijftig jaar geleden toezicht hielden. Het leger is de zone binnengegaan na de val afgelopen zondag van het Syrische regime van Bashar al-Assad.
Dinsdag verschenen berichten dat Israëlische tanks veel dieper Syrië zijn ingereden. Zo zouden er al Israëlische tanks op 25 kilometer van Damascus zijn gezien. Dit is volgens een Israëlische legerwoordvoerder niet waar.
De Syrische hoofdstad ligt nog geen 45 kilometer van de bestandslijn tussen Israël en Syrië in de Golanhoogten. Die lijn was de frontlijn aan het einde van de oorlog van 1973 en daarna werd de smalle bufferzone ingesteld.
Israël ziet in de omwenteling in Syrië een kans dat land militair te verzwakken. Volgens waarnemers van het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zijn er sinds de aankondiging zondagochtend van het vertrek van Assad al meer dan driehonderd Israëlische luchtaanvallen geweest. Ook dinsdag zijn er in Damascus weer explosies gehoord.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
9 uur geleden