Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger ontkent buiten bufferzone Golan actief te zijn

Israëlisch leger ontkent buiten bufferzone Golan actief te zijn

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger is naar eigen zeggen niet actief buiten de bufferzone op de Golan waar de VN op de wapenstilstand van vijftig jaar geleden toezicht hielden. Het leger is de zone binnengegaan na de val afgelopen zondag van het Syrische regime van Bashar al-Assad.

Dinsdag verschenen berichten dat Israëlische tanks veel dieper Syrië zijn ingereden. Zo zouden er al Israëlische tanks op 25 kilometer van Damascus zijn gezien. Dit is volgens een Israëlische legerwoordvoerder niet waar.

De Syrische hoofdstad ligt nog geen 45 kilometer van de bestandslijn tussen Israël en Syrië in de Golanhoogten. Die lijn was de frontlijn aan het einde van de oorlog van 1973 en daarna werd de smalle bufferzone ingesteld.

Israël ziet in de omwenteling in Syrië een kans dat land militair te verzwakken. Volgens waarnemers van het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zijn er sinds de aankondiging zondagochtend van het vertrek van Assad al meer dan driehonderd Israëlische luchtaanvallen geweest. Ook dinsdag zijn er in Damascus weer explosies gehoord.

Meer uit Buitenland

VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

52 minuten geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

4 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

5 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

7 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

8 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

8 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

9 uur geleden