Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch leger meldt bevrijding vier gijzelaars in Gazastrook

Israëlisch leger meldt bevrijding vier gijzelaars in Gazastrook

TEL AVIV/GAZA (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld dat het vier gijzelaars uit handen van Hamas heeft bevrijd in het midden van de Gazastrook. De vier werden op 7 oktober op een muziekfestival niet ver van de Gazastrook ontvoerd door strijders van Hamas.

Ze zijn in een grote, wekenlang voorbereide operatie gericht tegen Hamas volgens de Israëli's bevrijd op twee verschillende plekken in of rond Nuseirat ten zuidwesten van Gaza-Stad. De operatie is uitgevoerd met hevige bombardementen als steun aan grondtroepen aldus de strijdkrachten. In Nuseirat en omgeving zijn veel slachtoffers van de Israëlische aanvallen gemeld. De beweging Hamas spreekt van "een ongekend wrede en barbaarse aanval". Volgens de Palestijnse gezondheidsdiensten zijn er zeker vijftig doden gevallen.

De vier gijzelaars zijn Noa Argamani, Almog Meir Jan, Andrey Kozlov en Shlomi Ziv en zijn in de leeftijd van 21 tot 40 jaar. Ze zijn volgens meldingen van Israëlische media op het eerste gezicht in goede gezondheid. Ze zijn voor onderzoek naar een ziekenhuis overgebracht.

Toespraak Gantz uitgesteld

Hamas heeft in oktober ruim 250 mensen ontvoerd en naar de Gazastrook meegenomen. Een deel is tijdens een bestand vorig jaar vrijgelaten en van een deel wordt aangenomen dat ze niet meer in leven zijn. Het leger heeft eerder ook stoffelijke resten van gijzelaars gevonden in de Gazastrook. Volgens schattingen houden Palestijnse strijders in de Gazastrook nog 120 mensen als gijzelaar vast.

Een Israëlische minister in het oorlogskabinet, Benny Gantz, heeft door het nieuws over de bevrijding afgezien van een geplande toespraak zaterdag en komt later met zijn rede. Volgens Israëlische media was hij van plan mee te delen dat hij uit het kabinet stapt uit onvrede over het beleid van premier Benjamin Netanyahu. Het is niet bekend wanneer Gantz nu het woord voert. Zijn eventuele vertrek brengt de meerderheid die Netanyahu in het parlement heeft niet in gevaar.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand rond Los Angeles om storm die 'groot gevaar' brengt

LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.

1 uur geleden
Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

2 uur geleden
Noord-Korea boos dat Zuid-Korea kernonderzeeërs wil bouwen met VS

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.

2 uur geleden
Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

4 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

7 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

9 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

10 uur geleden